Už po zahájení střetnutí byly nebezpečnější Želatovice a ve 12. minutě prostřelil z pravé strany domácího gólmana Krejčího na 0:1 Lukáš Dlouhý.

Slibnou střeleckou šanci pak nevyužili kraličtí fotbalisté, následně se dostal do dvou gólovek z levé strany želatovický Calábek, v obou případech však mířil vysoko.

Kraličtí si oddechli, také když Ladislav Dlouhý poslal k Liškovi s Matušíkem ideální přihrávku, žádný z nich ji ale nedokázal využít.

Před přestávkou se ve velkém obdélníku dotkl míč nešťastně Gottwaldovy ruky, rozhodčí nařídil penaltu a Ladislav Dlouhý byl nekompromisní – 0:2.

„Dovolili jsme soupeři dvougólový náskok, ale za takové ruky se už dávno penalty nenařizují. Náš hráč si míč k ruce nešťastně sám nasměroval, když v jeho blízkosti žádný protivník nebyl, takže jeho ruka nic neovlivnila," cítil křivdu kouč Kralic Ivo Gottwald.

Přesto šlo vzhledem k průběhu o zasloužené vedení hostí.

„V prvním poločase se nám dařilo," líbilo se trenérovi Želatovic Pavlu Hoškovi.

„Kdybychom přidali ještě víc branek, což jsme mohli, nemuseli jsme ve druhé části hry čelit problémům," doplnil.

Druhý poločas měl ovšem režii zcela jinou. Po deseti minutách hry trefil domácí Gottwald břevno Čechovy branky a odražený míč poslal za brankářova záda na 1:2

Dostál. O dvě minuty později nasměroval stejný hráč dělovku k pravé tyči želatovické branky a bylo dokonce srovnáno.

Nečasovu bombu pod břevno pak vyrazil Čech s námahou nad branku na rohový kop a Kralickým se nevydařily ani další možnosti jít do vedení.

Naopak, v 81. minutě po akci hostí z levé strany a centru dal nepokrytý Calábek na 2:3 a v samém závěru boje přidal ještě tentýž hráč z pravé strany čtvrtý gól hostí. Nakonec se tedy radovali přece jen Želatovičtí.

„Nechali jsme se zatlačit do obrany, i když jsem o přestávce své svěřence varoval před zcela jiným přístupem domácího celku k utkání. Nakonec jsme ale zvítězit dokázali. Náš kolektiv, včetně střídajících hráčů, v utkání příkladně dřel, prospěl nám návrat Ladislava Dlouhého z hostování v Kozlovicích," ocenil Hošek návrat zkušeného borce do sestavy.

Kralický trenér Gottwald pochopitelně radost mít nemohl.

Po přestávce jsme Želatovické uzamkli v obraně, hráli jsme velmi dobře kombinačně, měli jsme hru pod kontrolou. Vyrovnali jsme na 2:2, obě Dostálovy branky byly pěkné, ale další gól jsme už připojit nedokázali. Naopak, hrubé chyby nás pak přece jen porazily. Cením si toho, že náš kolektiv za stavu 0:2 nesložil zbraně," dodal kouč závěrem.

FC Kralice na Hané – FC Želatovice 2:4 (0:2).

Branky: 55. a 57. Dostál – 12. Lukáš Dlouhý, 44. Ladislav Dlouhý (z penalty), 81. a 90. Calábek. Rozhodčí: Konečný – Kološ, Kopecký. ŽK: Kováč – Vlk, Bernard. Diváků: 80.
Kralice na Hané: Krejčí – Novotný, Dočkal, Drexler, Gottwald – Nečas, Dostál, Martinka, Troneček (64 Neoral) – Surala, Kováč (88. Lexa).Trenér: Ivo Gottwald.
Želatovice: Čech – Koplík (7. Bernard), Vlk, Lukáš Dlouhý, Čtvrtníček (78. Stokláska) – Liška, Matušík, Němec, Calábek – Mackovík (90. Jemelka), Ladislav Dlouhý. Trenér: Pavel Hošek.