Vše se ale mohlo vyvíjet jinak, kdyby v první minutě uspěl hostující útočník Hlaváč.

Ten si sice počíhal na dlouhý nákop za obranu, ale tváří v tvář domácímu brankáři svou šanci neproměnil.

Skóre se tak v šesté minutě měnilo na druhé straně.

Hrubou chybu obránce Hejného využil Mackovík a nekompromisně zavěsil. Od té doby držely Želatovice otěže zápasu ve svých rukou.

„Vyšlo jim vlastně všechno, do čeho kopli. Pomohl jim ale také skoro domácí rozhodčí, který se při samostatném úniku Zbořila na brankáře rozhodl pro ofsajd,“ řekl k průběhu první půle vedoucí Sokolu Loštice Martin Šilberský.

Želatovice trestaly svého soupeře z lekce produktivity. V 9. minutě dostal Ladislav Dlouhý míč přesně mezi obránce a překonal gólmana hostí podruhé.

Když ve 24. minutě přidal Havlík třetí gól domácího týmu, bylo prakticky po zápase.

„Ale celé utkání jsme měli ve své režii. Do druhého poločasu jsem poslal několik nových hráčů a kvalita hry tím trochu upadla. Na celém průběhu utkání bylo ale vidět, že spolu hraje patnáctý tým se šestnáctým. Kvalita hry tomu odpovídala,“ uvedl trenér vítězného družstva Bohumil Chodil.

Fakt, že jakost herního projevu, nebyla příliš oslnivá, potvrdil také Šilberský.

„Byl to hrozný fotbal, a to z obou stran. My máme letos bohužel velký problém s marodkou. Dnes jsme museli kádr doplnit o hráče z béčka a dorostu,“ doplnil předseda posledního týmu Krajského přeboru.

Trenér Želatovic měl po utkání lepší náladu.

„Bral jsem to jako zápas o šest bodů. Hráče musím pochválit, že ustáli tlak, který s sebou tohle utkání neslo. Pro nás je to velice důležité vítězství,“ dodal Chodil.

Jeho tým se po nedělní výhře vyhoupl na 13. pozici. Loštice zůstávají poslední.

FC Želatovice – SK Loštice 3:0 (3:0)

Branky: 6. Mackovík, 9. Dlouhý, 24. Havlík. Rozhodčí: Boháč - Kubec, Pospíšil.

Želatovice: Sova - Bernard, Vrba (46. Chuda), Žandovský (46. Hlobil), Dohnálek - Havlík, Calábek, Juráň, Smékal (65. Hrabal) - Dlouhý, Mackovík. Trenér: Bohumil Chodil.

Loštice: Z. Morávek - Ďurček, Petruška, J. Mikeš, Hejný (80. Salamon) - Zbořil, R. Morávek, Koňařík, Vinkler - Hlaváč, Vysoudil (46. J. Mikeš). Trenér: Vratislav Filip.

Pavel Mašlaň