Nejen, že oba týmy spolu v zimě trénují na umělce v Přerově, na lavičce beňovského celku také působí dlouholetý trenér Želatovic Pavel Hošek. Boj na neutrální půdě v Lipníku nad Bečvou rozhodl v posledních vteřinách Tomáš Čtvrtníček. Papírový favorit z Želatovic tak zvítězil těsně 3:2.

„Pro mě to bylo prestižní, mezi Beňovem a Želatovicemi to navíc vždycky bylo vyhrocené. Trošku jsem z výsledku smutný, ale fotbal to byl kvalitní, mančafty odváděly maximum,“ ohlížel se Pavel Hošek.

Mrzet jej mohou hlavně zbytečné individuální chyby, které nakonec rozhodly o výsledku. „My jsme soupeři darovali dva góly. Máme starší a zkušenější tým, ale takové laciné branky nemůžeme dostávat. To se nám stává i v soutěži. Je to škoda, naše kvalitní hráče to pak trošku sráží,“ mrzelo trenéra Beňova, který kope 1. A třídu.

V soutěži Hoškův tým okupuje devátou příčku tabulky. „Je to dobrá facka do začátku jara, někteří možná pochopí, že musí trošku přidat. Chceme hrát střed tabulky. Ztrácíme jen pět bodů na čtvrtého (Brodek u Přerova, pozn. red.), to je pořád hratelné. Mančaft na to má, dokáže pracovat. Budeme se jen zlepšovat,“ věří Pavel Hošek.

To v Želatovicích už se chystají na druhou polovinu krajského přeboru. Jako první je čeká v sobotu 24. března domácí souboj s Velkými Losinami.

„Výhra v derby potěší, ale brali jsme to spíš jako další přípravný zápas. Máme asi čtrnáct nebo patnáct hráčů, nad kterými přemýšlíme do áčka. Zatím všichni příjemně překvapují, čeká nás příjemné rozhodování,“ pochvaloval si kouč Želatovic Ondřej Mrázek.

Fotbalisté Kozlovic (v bílém) v generálce na divizní jaro přehráli Ústí 3:0. Petr Černotský.
Generálka na divizní jaro: Kozlovice potvrdily formu, Ústí mizérii

FC Želatovice – FC Beňov 3:2 (1:0)

Branky: Zapletal, V. Král, T. Čtvrtníček – J. Hrabal z pen., Dýčka.

Želatovice: Čech – Zehnálek, Lu. Dlouhý, Skopal, R. Goldemund – Calábek, K. Tomek – Matušík, Zapletal, T. Čtvrtníček – Klimek. Střídali: Vo. Koplík, Š. Tomek, V. Král. Trenéři: Ondřej Mrázek, Vlastimil Němec.

Beňov: Judas – Dýčka, Suchánek, Vyhňák, Andrlík – Ja. Jemelka, Nesňal, Mika, J. Hrabal – Machač, D. Navrátil. Střídal: Dohnal. Trenér: Pavel Hošek.