„Naprosto zbytečná prohra. Myslím si, že jsme nebyli horším týmem, co se týče hry nebo držení míče. Bohužel tam zase byly jednoduché ztráty, které soupeř trestal. My jsme měli převahu, šance, ale nebyli jsme schopní dát gól," shrnul utkání trenér Kojetína Marek Ševeček.

Jeho tým v minulém kole zaskočil do té doby vedoucí Medlov, který sestřelil 5:0. Tentokrát ale produktivita Slavoje skřípala. Do vedení tak mohli jít domácí. Ti postupně převzali v prvním poločase iniciativu a Vít Koplík využil pěkné přihrávky za obranu hostů – 1:0.

Kojetín se sice snažil držet míč na svých kopačkách, hrozil ale spíše sporadicky. Důkazem byla pološance Matějky, jehož volej šel vysoko nad. Porci smůly si hosté vybrali ve 42. minutě, kdy Nevřala orazítkoval tyč branky Tomáše Čecha. Trenér Želatovic Pavel Hošek přes vedení nebyl s hrou svých svěřenců spokojen.

„V prvním poločase jsme měli málo pohybu a strašně moc nepřesností. Někteří hráči hráli moc staticky. V šatně jsme si řekli, že pokud to nezlepšíme, tak nemůžeme uspět. Ve druhém poločase jsme na hřišti excelovali," řekl domácí kouč.

Byl to však Kojetín, kdo udeřil na začátku druhé půle. Domácí po centru Nevřaly nepohlídali vytáhlého střelce Slavoje Jakuba Krčmáře, který vstřelil čtvrtou branku hlavou ve dvou po sobě jdoucích zápasech.

Zlomový moment přišel hned vzápětí. Želatovice dokázaly okamžitě odpovědět, po rohu se k míči dostal ve vápně nepokrytý Lukáš Dlouhý a okamžitě vrátil svému týmu vedení. To jakoby poslalo hosty do kolen.

„Asi nastal zlom v tom, že jsme hned po vyrovnání dostali během minuty gól ze zbytečné ztráty míče. Nekoncentrovanost po gólu, a hned je to 2:1," kroutil hlavou hostující trenér Ševeček.

Za dalších pět minut to navíc bylo už 3:1. Koplík dostal další povedený míč za obranu, tentokrát od Lišky, a podruhé při zakončení zachoval chladnou hlavu. V závěru utkání pak ještě do vápna vtrhl Tomáš Matušík a podtrhl gólový účet střetnutí. Želatovice se tak radovaly ze zisku tří bodů po vítězství 4:1.

„Byl to zápas dvou poločasů. Bylo to o tom, že ve druhé půli jsme zlepšili pohyb. Nasazení hráčů vypadalo tak, jak by mělo. Hráli jsme kompaktně, vraceli se do obranného bloku a neměli jsme to hřiště roztažené. V prvním poločase to byl jeden velký chaos. Některým hráčům se chtělo, některým ne, tak to nebude fungovat nikdy. Pak si kluci dali říct, začali běhat, a bylo to poznat," byl nakonec spokojen želatovický trenér Hošek.

FC Želatovice – FK Kojetín/Kovalovice 4:1 (1:0)

Branky: 35. a 56. Koplík, 51. Dlouhý, 87. Matušík – 50. Krčmář. Rozhodčí: Jelínek – Vedral, Grečmal. Diváci: 80.

Želatovice: Čech – D. Bernard, Němec, Vlk, T. Čtvrtníček – Dlouhý, Calábek, Jemelka (76. Mackovík), Matušík, Liška – Koplík (83. Stokláska). Trenér: Pavel Hošek.

Kojetín: Gajdoš – Večerka, Javořík, Ernst, Kašík – Řezáč (80. Cibulka), Silnica, Matějka, Nevřala – Vaněk (61. Horák), Krčmář. Trenér: Marek Ševeček.

Tabulka

Tabulka