Vedoucí branku Želatovic vstřelil už v 6. minutě David Chuda, který se dostal za litovelskou obranu, utekl všem a prostřelil brankáře Baču.

Litovel pak měla prakticky po celou první půli optickou převahu, jenže téměř bez šancí.

„Vůbec nám nešly finální přihrávky. Při centrech jsme trefovali prvního protihráče. Neměli jsme ani odražené míče, všude jsme byli o krok později," konstatoval trenér Litovle Jaroslav Šišma.

Hostům naopak perfektně vycházela strategie, kterou už předtím v týdnu zaskočili silnou Konici. „Nastoupili jsme se stejnou taktikou jako proti Konici. Zavřeli jsme hřiště a čekali na brejky, což se nám brzy vyplatilo. Pak na nás přišel trochu útlum. Ztráceli jsme hodně balonů a soupeř nás dostal lehce pod tlak," přiznal trenér Želatovic Pavel Hošek.

„Ke konci poločasu jsme ale mohli dát druhý gól, bohužel se to nepovedlo," dodal. Koplíka totiž po přihrávce Jemelky vychytal Bača.

Po změně stran domácí gólman vytáhl další dobrý zákrok proti Chudovi, ovšem v 59. minutě už neměl šanci – Jemelka byl v litovelském vápně po rychlé kombinaci znovu úplně sám s dostatkem času na přesné zakončení.

„Obrana nám dnes vybouchla. Nezvládli jsme to hlavně rychlostně. Místy to byl průchoďák," uznal litovelský kouč Šišma.

Jeho tým sice bojoval a snažil se zvrátit nepříznivé skóre až do konce, ale zřejmě mu nebylo souzeno dát gól. Vaca po krásném centru Šroma střílel z voleje těsně vedle. Další střídající hráč Baránek trefil tentokrát po Šromově sražené střele z dorážky břevno.

Hosté si tedy vcelku s přehledem došli pro tři body.

„V kabině jsme si to trochu vyříkali a po přestávce jsme začali víc běhat. Jak jsme dali druhý gól, tak už jsme si to pohlídali. Přišlo mi, že Litovel už v závěru vsadila jen na dlouhé nákopy, a s tím jsme si až na výjimky poradili," uvedl trenér vítězů Pavel Hošek.

TATRAN LITOVEL – FC ŽELATOVICE 0:2 (0:2)

Branky: 6. Chuda, 59. Ji. Jemelka.

Rozhodčí: Válek – Straka, Chládek. ŽK: Otava – Ji. Jemelka. Diváků: 80.

Litovel: Bača – Otava, Fidler (46. Chrudina), Jindra, Krátký – Kučera (77. Vaca), Krajc, Šrom, Miklánek – Šilberský (77. Baránek), Čep. Trenér: Jaroslav Šišma.

Želatovice: Čech – Zehnálek, Čtvrtníček, Venský (84. Lecián), Smékal – Němec, Ji. Jemelka – Řehák (77. Calábek), Koplík, Matušík – Chuda (90. Jak. Jemelka). Trenér: Pavel Hošek.

Želatovičtí po třech vítězstvích v řadě poskočili na sedmou příčku a v neděli doma od 16 hodin přivítají nováčka ze Šternberka.