„Opakoval se podobný scénář jako s Kralicemi. V úvodu dostaneme zbytečnou branku kvůli individuální chybě. Jinak jsme zápas, myslím si, ovládli. Bohužel, když už srovnáme, tak si necháme dát hloupě v závěru gól," rekapituloval trenér Želatovic Pavel Hošek.

Už ve 4. minutě sobotního duelu podcenil dlouhý míč za obranu pravý bek hostů Zehnálek, k balonu se dostal chválkovický útočník Erik Němec, který překonal Bělíka v bráně Želatovic.

Smůlu měl hostující celek během prvního poločasu při střele Josefa Kašpárka. Jeho rána skončila na břevně. Gól na 1:1 tak přišel až ve druhém poločase. V 52. minutě se ve vápně uvolníl Michal Mackovík a zakončil přesně.

„Vyrovnání jsme si zasloužili, ale nezvládli jsme takticky konec utkání. Bušili jsme do zavřené obrany, Chválkovice hrály na brejky, které se nám dařilo celé utkání eliminovat, tedy kromě úvodu," přiblížil dále Hošek.

Za vyrovnaného stavu se jeho svěřencům nedařilo vstřelit gól. Nejblíže mu byl Jiří Jemelka, také on ovšem nastřelil pouze horní tyč gólmana Chválkovic Voslaře.

Rozhodnutí tak přišlo v 87. minutě a k radosti domácích fanoušků se po standardní situaci prosadil chválkovický Radek Štefek.

Želatovice mohou své zaváhání napravit v příštím kole na hřišti zatím suverénního Hněvotína.

SK Chválkovice – FC Želatovice 2:1 (1:0)

Branky: 4. E. Němec, 87. Štefek – 52. Mackovík.

Rozhodčí: Sedláček – Vrba, Bartuněk. ŽK: Stokláska, Lukáš Dlouhý, J. Čtvrtníček (všichni Želatovice). Diváci: 100.

Chválkovice: Voslař – Výkrutík, Vališ, Novotný, Žebrok, Roman, Štefek (90. Ponížil), Drexler, Mifka, Rochovanský, E. Němec (80. Kovalda). Trenér: Pavel Klimek.

Želatovice: Bělík – Zehnálek (77. Skopal), J. Čtvrtníček, Lukáš Dlouhý, Matušík – Stokláska, Jemelka, Němec, Calábek – Kašpárek, Mackovík (88. Čech). Trenér: Pavel Hošek.