Želatovičtí soupeře jasně přehráli a zvítězili 4:1. Posunuli se tak na desáté místo v soutěži, Tatran se zatím krčí na předposledním mís­tě.

„Hráli jsme dobře kombinačně a konečně se nám dařila hra po křídlech. Litovel hrála trošku naivně, měla hodně dopředu předsunutý obranný blok, který jsme lehce překonávali. Dnes jsme byli na všech postech lepší," shrnul utkání trenér Želatovic Pavel Hošek.

Domácí začali lépe a v 17. minutě se ujali vedení zásluhou Tomáše Lišky. Rozhodující byla branka do šatny ze 44. minuty, o kterou se postaral záložník Želatovic Vlastimil Němec.

Ještě větší facku před odchodem do kabin mohl Litovli zasadit znovu Tomáš Liška, jeho dloubáček však vzal vítr, do šaten se tak šlo za stavu 2:0.

Hned v úvodu druhého poločasu šli domácí sami na brankáře Tatranu Nakládala, ani tentokrát však neuspěli.

„Kdybychom přidali třetí branku, tak by se zápas zlomil dřív. Bohužel jsme trefili jen gólmanovy nohy a pak jsme měli menší herní výpadek. Dostali jsme branku na 2:1, čímž se Litovel dostala trošku do hry. Naštěstí se kluci rychle vzpamatovali a dokázali navýšit skóre," rekapituloval trenér Želatovic.

O pohodlný náskok domácích se postarali nejprve v 73. minutě svou druhou brankou v utkání Tomáš Liška, deset minut po něm se prosadil také Josef Stokláska.

„Byli jsme lepším týmem, konečně jsme zápas navíc odehráli bez žlutých karet. Po minulém zápase s Ústím kluci dostali trošku za uši, sám rozhodčí po utkání byl spokojen s naším projevem, prý očekával nějakou hrůzu, ale kluci drželi klapačky," byl Hošek tentokrát spokojen s disciplinovaností svých svěřenců.

Trenér Litovle Jiří Navrátil měl pochopitelně ke spokojenosti daleko.

„Domácí si výhru zasloužili, my jsme podali mdlý a odevzdaný výkon. To, že tam nebyla fotbalovost, to bych překousl. Měli jsme ale přidat i bojovnost a srdíčko, na tom musí naše hra být založena. To se nám nedařilo," kroutil hlavou litovelský kouč.

FC Želatovice – Tatran Litovel 4:1 (2:0)

Branky: 17. a 73. T. Liška, 44. Němec, 83. Stokláska – 53. Baránek.

Rozhodčí: Hodaň – Pospíšil, Štětka. ŽK: 70. Bača (Litovel). Diváci: 100.

Želatovice: Čech – Zehnálek, Vlk, Mackovík, T. Čtvrtníček (70. Fabián) – Kratochvíl (60. Bernard), Němec, Bouchalík, Matušík – T. Liška (75. Herman), Stokláska (80. M. Liška). Trenér: Pavel Hošek.

Litovel: Nakládal – Krátký (46. Bača), Jindra, Baránek, Miklánek – Čep, Grossmann, Kučera, Vydžel (46. Heinz), Otava – Navrátil (80. Schön). Trenér: Jiří Navrátil.