„Bylo to po psychické stránce těžké. Chválkovice nás v tabulce začaly dotahovat, kdybychom dnes vybuchli, tak máme velký problém," připomněl trenér Želatovic Pavel Hošek.

Pro utkání lehce obměnil sestavu, což se ukázalo jako klíčové. Na hrotu se po dlouhodobém zranění objevil ještě v minulé sezoně hráč divizních Kozlovic Ladislav Dlouhý a byl hodně vidět.

„Hodně nám to pomohlo. S ním přišlo do mančaftu uklidnění a zkušenosti. Přeházeli jsme taky trošku posty. Někteří hráči nebyli na těch předešlých úplně fotbalově šťastní, vyříkali jsme si to a dnes to bylo ku prospěchu věci," řekl Hošek.

První poločas byl hodně divoký. Už po třiatřiceti minutách svítilo na ukazateli skóre 3:2 ve prospěch domácích. Chválkovice šly ve 21. minutě do vedení zásluhou individuální akce Radka Výkrutíka. Na tu odpověděl po Koplíkově prodloužení hlavou domácí Michal Mackovík.

Svůj tým dostal do vedení ve 28. minutě Ladislav Dlouhý. S Mackovíkem pěkně zakombinovali a zkušený navrátilec přesně umístil svou levačku. Neuběhly však ani tři minuty a bylo to 2:2. Brankář Želatovic Tomáš Čech Pouze nastřelil dotírajícího Richarda Andrýska, který pak skóroval do prázdné branky.

Gólostroj fungoval dál, avšak už jen ten želatovický. Čech napravil své zaváhání výborným odkopem, po kterém se podruhé v zápase prosadil povedeným lobem Mackovík. Tentýž hráč byl o moment později blízko hattricku.

„Byly tam obrovské chyby. Šest gólů padlo po chybách našich i domácích. Chvilku to vypadalo, že se hraje něco jiného než fotbal," popsal dění na hřišti trenér hostů Tomáš Glos.

Chválkovice se dostávaly pouze do brejků, jednalo se ale o výjimečné situace. Na 4:2 ještě do konce první půle zvyšoval z tutovky Michal Calábek.

Hosté mají nejhorší obranu v soutěži, což šlo vidět i po změně stran. Dobře zahraný přímý kop Matušíka ještě chválkovický brankář Kovařík vytěsnil na roh, ten však skončil pátým gólem v jeho síti. Tentokrát skóroval Lukáš Dlouhý.

„My jsme se nepoučili. Řekli jsme si, že buď dáme kontaktní gól, nebo nás položí pátý inkasovaný. A přesně to se stalo," krčil Glos rameny.

Nejhezčí moment zápasu přišel v 61. minutě a postaral se o něj Vít Koplík. Ten se vrátil ze hrotu na pozici pravého beka, paradoxně se však zachoval jako nefalšovaný zabiják. Za jeho akrobaticky provedené zakončení ve vápně by se nemusel stydět ani třeba Zlatan Ibrahimovič.

Sedmý gól vstřelili domácí po pěkné kombinaci, to už byly Chválkovice myšlenkami v autobusu. Podruhé se trefil Ladislav Dlouhý. Dva zásahy si nakonec připsal i Koplík, který v poslední minutě pečetil vysokou výhru 8:2.

„Chyběli nám čtyři hráči ze základu a bohužel v této soutěži za ně náhradu nemáme. Hráli čtyři dorostenci, kteří ale paradoxně zahráli vpředu dobře. Zkušenější vzadu zklamali," dodal závěrem chválkovický lodivod.

FC Želatovice – SK Chválkovice 8:2 (4:2)

Branky: 24. a 33. Mackovík, 28. a 80. Ladislav Dlouhý, 61. a 90. Koplík, 39. Calábek, 51. Lukáš Dlouhý – 21. Výkrutík, 31. Andrýsek.

Rozhodčí: Kašpar – Přikryl, Lizna. ŽK: Koplík – Vališ, Sedlák. Diváci: 80.

Želatovice: Čech – Koplík, Vlk (64. T. Čtvrtníček), Lukáš Dlouhý, Zehnálek – Liška, Němec, Matušík, Calábek (85. Král) – Ladislav Dlouhý, Mackovík (72. Fabián). Trenér: Pavel Hošek.

Chválkovice: Kovařík – Sedlář, Beneš, Vališ, Václavík (71. Ponížil) – Andrýsek, Toman, Výkrutík, Žebrok, Kameníček – Dosoudil. Trenér: Tomáš Glos.