„Na mančaftu visí taková deka. Doma napřed prohrajeme s HFK, v tom utkání jsme vedli a prohráli. Bohužel jsme proti Šternberku hráli do dvacáté minuty výborný fotbal. Pak nedokážeme zase udržet koncentraci a hosty nastartovala hrubá chyba," řekl po utkání trenér Želatovic Pavel Hošek.

Domácí mohli jít do vedení ve 12. minutě, ale Tomáš Liška v samostatném úniku skórovat nedokázal

Pak došlo na Hoškova slova, to když ve 23. minutě vyrobili Želatovičtí hrubku a Matušík zastavoval soupeře už jen za cenu faulu ve vápně.

Z penalty se nemýlil šternberský Albert Šrom.

Do poločasu navíc hosté přidali ještě dva zásahy po rohových kopech.

První branku si vstřelil Vít Koplík do vlastní sítě, gólem do šatny pak Želatovice uzemnil Petr Vytřísal.

„Snažili jsme se s tím pak ve druhém poločase něco udělat, ale ta deka tam je, jsou tady mladí kluci, kteří nejsou tak psychicky odolní, což se na tom podepisuje," mrzelo Hoška.

Druhý poločas jeho tým Šternberk zatlačil, výsledkem bylo snížení Víta Koplíka po rohovém kopu, to ale přišlo až v 81. minutě.

Hosté se pak navíc ještě prosadili po jednom z brejků Tomáše Hlaváčka.

„Ze začátku jsme se neuměli dostat do tempa, chyba soupeře nás ale nastartovala. Pak už jsme byli v prvním poločase lepší. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že vedeme 3:0 a nechceme dostat gól. Hráli jsme zezadu, měli jsme zápas pod kontrolou. Jsem rád, že jsme se zvládli nastartovat, měl jsem strach, že to dnes moc nepůjde. Hrálo se brzo, kluci přišli z práce a podobně. Udělali jsme ale bouřku v šatně a povedlo se," byl spokojen trenér Šternberku Milan Schmidt.

FC Želatovice – FK Šternberk 1:4 (0:3)

Branky: 81. Kolpík – 23. Šrom (z penalty), 45. + 2 Vytříšal, 86. Hlaváček.

Rozhodčí: Jelínek – Kašpar, Kopecký. ŽK: Zehnálek, Matušík, Němec – Vytřísal, Kuba. Diváci: 40.

Želatovice: Čech – D. Bernard (68. T. Čtvrtníček), Zehnálek, J. Čtvrtníček, Matušík – Calábek (87. Král), Vlk (59. Dlouhý), Němec, Koplík – Stokláska (76. Kratochvíl), Liška (81. Bouchalík). Trenér: Pavel Hošek.

Šternberk: Studený – Kuba, Smrček, Šrom (87. Schvarz), Coufal (44. Vinkler) – Toman, Toman, Mudrák (80. Frieb), Vytřísal – Jurečka (74. Kymlička), Hlaváček. Trenér: Milan Schmidt.