I díky brzkému vyloučení hostů udržely dvoubrankový náskok z prvního poločasu a vydřely výhru 2:1.

Domácí tým vstoupil do utkání lépe, Koplík a Calábek ještě ve velkých šancích z úvodních minut neuspěli.

Ve 12. minutě ale přišla pro hosty první pohroma, Koplík vypíchl stoperovi míč, následný faul kapitána Ondřeje Krále na želatovického fotbalistu rozhodčí přísně potrestal červenou kartou.

„Vstoupili jsme do zápasu, mysleli, že budeme připraveni na soupeře a na terén, ale dostali jsme se pod takový tlak, že soupeř mohl hned vést 2:0. Pak jsme se trošku začali oklepávat, pak přišla červená. Na to, na co jsme zvyklí teď v Zábřehu, že na nás nebylo písknutých několik ještě horších červených, tak tahle byla přísná," řekl po utkání trenér Zábřehu Jaroslav Appl.

„Červená karta byla možná trošku přísná, ale rozhodčí se tak rozhodl," dal Applovi zapravdu želatovický kouč Pavel Hošek.

Posledních sedm minut první půle pak patřilo domácím, kteří během tohoto časového úseku zápas vlastně rozhodli. Nejdříve se asi z dvaceti metrů krásně trefil ve 38. minutě Tomáš Liška. Pár vteřin před odchodem do šaten pak Tomáš Kratochvíl zprava pronikl až do vápna a přehodil hostujícího gólmana Hajtmara – 2:0.

„V kabině jsme spustili trošku bouřku, protože jsme opravdu na hraně sestupu a musíme to zkusit otočit a ukázat, že umíme hrát. Myslím si, že jsem pak od svých svěřenců i v deseti viděl nejlepší poločas. Někdy to tak vyjde, že se tým semkne a soupeř dostane strach. Bohužel, zápas byl prohraný už v úvodu zápasu. Za druhý poločas ale musím klukům poděkovat," pověděl zábřežský trenér.

Druhý poločas pak tedy překvapivě patřil Zábřehu. Ten se ovšem ke snížení dostal až v 77. minutě po standardce zásluhou Lukáše Oklešťka.

Hosté dokonce nebyli vůbec daleko od vyrovnání, kdy za Bělíkem dvakrát zvonila branková konstrukce, Želatovičtí si ale nakonec hubený náskok pohlídali.

„Ve druhém poločase jsme herně totálně selhali. Otěže zápasu převzal Zábřeh a byl i v deseti lepším týmem. Hráli jsme zbytečně složitě. Mysleli jsme, že to půjde samo, dostali jsme se do křeče. Chtěli jsme to jen nějak uhrát, což se naštěstí povedlo," oddechl si Pavel Hošek.

FC Želatovice – SK Sulko Zábřeh 2:1 (2:0)

Branky: 38. Liška, 45. Kratochvíl – 77. Okleštěk.

Rozhodčí: Vedral – Jelínek, Pospíšil. ŽK: Dlouhý, T. Čtvrtníček, M. Calábek – Vaník, Lukas, Hajtmar. ČK: 12. Král (Zábřeh). Diváci: 80.

Želatovice: Bělík – Dlouhý, Němec, D. Bernard (66. Jemelka), Liška – Kratochvíl (62. Fabián), Zehnálek, Matušík, T. Čtvrtníček – Calábek, Koplík. Trenér: Pavel Hošek.

Zábřeh: Hajtmar – Vaník, Lepka (46. Rattay), Volek, Lukas – Němec, Žanda, Král, Valenta – Puchr, Okleštěk. Trenér: Jaroslav Appl.