Střetnutí se neslo ve znamení bojovnosti. Domácí od prvních minut vsadili na defenzivu a právě přes zhuštěný prostor se dravé olomoucké mládí nedokázalo prosadit. Pokud se už dostali na dostřel Čechovy branky, tak zakončení bylo nepřesné.

„Osobně jsem měl z toho utkání obavy. Po těch dvou vítězných zápasech se mohla na hráčích projevit euforie či uspokojení. Navíc k nám přijel kvalitní soupeř, a proto jsme si jasně stanovili taktiku, že se nebudeme s Holicí pouštět do otevřeného fotbalu," prozradil Pavel Hošek, trenér Želatovic.

Želatovice vsadily na obranu a příležitostné brejky. Po jednom z nich se v dobré střelecké pozici ocitl Koplík, avšak branku překopl. Na druhé straně ze vzduchu hrozil zejména vysoký Pezzotti.

Snahu hostující družiny po šestasedmdesáti minutách zkomplikoval Drmola, který sestřelil Jemelku a po druhé žluté kartě musel opustit hřiště. „Když chybí hráč, tak to není až taková nevýhoda. Někdy je to dokonce výhoda. Nám se podařilo šance soupeře hlavně tedy nakopávané balony eliminovat," liboval si Petar Aleksjević, kouč olomouckého týmu, který si dokonce na pár sekund vyzkoušel i pozici trenéra hrajícího. „Hodinu před odjezdem mi ze sestavy vypadli dva nemocní hráči, tak jsem se ještě musel nominovat," prozradil s úsměvem. Pobytu na hřišti si moc neužil, takřka vzápětí totiž sudí ukončil zápas. „Věřím, že bych ten gól dal. Utekl bych obraně a skóroval," dodal se smíchem kouč hostů.

„Osobně si myslím, že to byl remízový zápas z obou stran. To utkání bylo dané tím, kdo dá gól, tak vyhraje. Nakonec jsme se o body podělili, a to bylo dle mého spravedlivé. Když jsme v závěru hráli proti deseti, tak nám trošku chybělo i to potřebné štěstíčko," zmínil Hošek.

Trenér Aleksjević byl po zápase spokojený. „Želatovice jsou zkušeným týmem. Hráči soupeře nejevili až tak velký zájem o hru, jak o samotné bránění. Kluky musím pochválit za to, že se po celý zápas snažili hrát. Je to o zkušenostech a věku, ve kterém se nacházejí. Domácí velmi dobře bránili a nedařilo se nám prosadit. Jsem rád, že jsme neprohráli," uzavřel lodivod béčka Holice.

FC Želatovice – 1.HFK Olomouc B 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Dorušák – Boháč, Hodaň. ŽK: Svačina – Grézl, Zbraněk, Drmola. ČK: 76. Drmola.

Želatovice: Čech – Zehnálek (71. Calábek), Čtvrtníček, Svačina (85. Mackovík), Dostál – Matušík, Němec, Jemelka, Dlouhý, Fabián – Koplík. Trenér: Pavel Hošek.

1. HFK Olomouc B: Stejskal – Grézl, Drmola, Zbraněk, Smrček – Jíša, Klobáska, Buček, Blažkovský (90. Aleksjević), Fukan (55. Kopečný) – Pezzotti. Trenér: Petar Aleksjević.