„Mým přáním by bylo pokračovat dál, ale možná nastala doba na obměnu trenéra,“ uznal po nepříliš vydařené uplynulé sezoně dlouholetý kouč týmu z Přerovska. Jeho slova se naplnila.

Na další ročník v soutěži tak tým připravuje společně s hrajícím trenérem Vlastimilem Němcem Ondřej Mrázek.

„Podílíme se na tom ve dvou. Já vedu tréninky, což Vlasťa jako hráč samozřejmě nechtěl,“ vysvětloval nový kouč Želatovic.

Tým vedl už i v úvodním přípravném duelu proti Morkovicím. Tým z horních pater zlínského krajského přeboru v želatovickém areálu v sobotu dvakrát vedl, v obou případech ale o vedení přišel. Za oběma vyrovnávacími trefami byl domácí Tomáš Čtvrtníček.

„Dnes byl problém v tom, že B-mužstvo hrálo ve stejný čas v Pavlovicích. Pomocí dorostenců jsme oba týmy dávali dohromady. Ale myslím si, že kondiční stránku to splnilo, podařilo se zapojit i některé taktické prvky. Kluky musím za zápas pochválit,“ usmíval se Ondřej Mrázek.

V přípravě zatím může počítat víceméně se stejným kádrem, jako jeho předchůdce. Další jména jsou zatím v jednání. Jisté však je, že v soutěžním ročníku se můžeme těšit na velice pikantní derby Přerov – Želatovice. Také pro Mrázka se bude jednat o velice peprnou záležitost.

„Já jsem v Přerově vyrůstal, dlouho jsem tam působil. Nyní funguji ještě v Kroměříži, takže nevím, jestli třeba ten zápas vůbec stihnu, ale co se bavím tady s kluky, tak je to nejdůležitější zápas v sezoně a všichni se na to moc těší,“ potvrdil Mrázek.

Po minulé sezoně, kdy Želatovice do posledního zápasu bojovaly o setrvání v soutěži, jsou cíle pro nadcházející ročník jasné. „Chceme se co nejdříve zachránit a hlavně v domácím prostředí předvádět fotbal, který se tady lidem bude líbit,“ dodal závěrem Ondřej Mrázek.

FC Želatovice – FK Morkovice 2:2 (1:1) 

Branky: 25. a 86. Čtvrtníček – 20. Tesař, 70. Judas.

Želatovice: Čech – Smějsík, Lu. Dlouhý, Němec, Zlámal – Zehnálek, Tomek, Matušík, Čtvrtníček – Ji. Jemelka – Ja. Jemelka. Trenéři: Ondřej Mrázek, Vlastimil Němec.