Úvodní poločas byl festivalem neproměněných šancí na obou stranách.

O první rozruch v šestnáctce hostí se postaral Chuda, ale prováhal ten pravý okamžik ke střele a z šance nebylo takřka nic.

O něco blíž k vedoucí brance byly Určice v 8. minutě, kdy gólman Bělík pohotově vyrazil hlavičku Vaňka na břevno.

Na druhé straně pálil z úhlu Havlík a jeho střele chybělo snad jen půl metru, aby skončila v šibenici.

Co se nepodařilo želatovickému záložníkovi, to předvedl hostující kapitán Los. Nenechal se odstavit od míče a z dobrých pětatřiceti metrů vymetl růžek Bělíkovy brány. Gólman si na míč sáhl, ovšem střela měla takovou razanci, že skončila v síti – 0:1.

Ihned po rozehrávce měl vyrovnání na kopačce Havlík a po něm v pokračující akci také Matušík, ovšem brankář Nejezchleb si připsal dva skvělé zákroky.

Ve 27. minutě mohlo být pro Želatovice ještě hůř. Útočník Trajer se totiž řítil sám na Bělíka. Ten však přečetl jeho záměr o kličku a balon mu ve skluzu odkopl.

O pár okamžiků později na druhém konci hřiště Chuda se štěstím obešel Nejezchleba a nasměroval míč mezi tři tyče, kde se však na poslední chvíli zjevil jeden z dobíhajících hráčů a odkopl míč z brankové čáry.

„Od kvalitního soupeře jsme čekali, že nás zamkne a nepustí za polovinu. V úvodním dějství jsme hráli dobrý fotbal a měli i několik vyložených šancí, ovšem nic nám tam nespadlo. Kdyby skončil poločas 1:1, tak by to bylo určitě spravedlivější," pověděl jeden z trenérské dvojice domácích Pavel Hošek.

Po změně stran už k vidění tolik šancí nebylo. Určice měly mírnou herní převahu a v 78. minutě mohly zřejmě definitivně rozhodnout, jenže Trajer prudkou přihrávku před prázdnou klec usměrnil vysoko nad.

Želatovičtí byli s přibývajícím časem nuceni otevřít hru a hosté se tak dostávali do šestnáctky o to snadněji. V další tutové šanci v 87. minutě Trajer „vykopl krtka". O několik desítek sekund později už byl ale úspěšný a pečetil tak vítězství Určic na 0:2.

„Ani po přestávce to nebyl z naší strany špatný zápas. Rozhodně lepší než ty poslední tři. Kluci si nezasloužili prohrát," dodal k sobotnímu duelu Pavel Hošek.

To v Určicích jedou na jaře na vlně euforie. „My už si teď zbytek sezony užíváme. Snažím se dát prostor všem hráčům. A když si navíc odvážíme tři body, tak můžeme být jedině spokojeni," sdělil po utkání trenér Evžen Kučera.

„Bylo to pohledný zápas z obou stran. Myslím, že se divákům mohl líbit. Gólové šance byly na obou stranách dost vyrovnané. Vyhráli jsme, protože jsme byli efektivnější v zakončení," do­dal.

FC Želatovice – TJ Sokol Určice 0:2 (0:1)

Branky: 18. Los, 88. Trajer.

FC Želatovice: Bělík – D. Bernard, Mrázek (68. Venský), Dlouhý, Zehnálek – Smékal (52. M. Mackovík), Havlík, Jemelka, Matušík – Chuda, Koplík. Trenéři: Bohumil Chodil, Pavel Hošek.

TJ Sokol Určice: Nejezchleb – Javořík, Peka, Mlčoch (46. Petržela), Ján – Bokůvka, Vaněk (72. Kiška), Skopalík, Hochman – Los, Trajer. Trenér: Evžen Kučera.