Výhodu domácí kulisy však nevyužili, hostům stačil k zisku tří bodů jediný gól.

Horký nedělní den přilákal do Želatovic řadu nejen příznivců kopané. Ti domácí však na gól čekali marně.

„Hráči si bohužel nenechali říct. Pořád zkoušeli hrát jeden na jednoho, jeden na dva. Situace řešili po svém, ale špatně. Hráli si podle sebe, ale bez úspěchu. V poločase jsme dostali gól, ale pořád se s tím dalo něco ještě dělat," poznamenal Pavel Hošek, trenér Želatovic.

Domácí mohli soupeře překvapit ve standardních situacích, bohužel ty i dle trenérových slov vůbec neřešili dobře. Kozlovičtí hráli přesně to, co potřebovali. Defenziva fungovala takřka bezchybně.

„Po třech kolech se mohl vrátit do sestavy Michal Král. Po posledních výkonech jsem nasadil od začátku Michala Petráše. Obratem jsem vysunul dopředu Martina Krále. Ten prakticky neprohrál osobní souboj a navíc umí vyvézt balon, tento tah dle mého také vyšel," zmínil Tomáš Martinek, kouč Kozlovic.

Jeho svěřenci navíc svou snahu dokázali už v první půli zúročit gólově. Kaďorek se uvolnil na pravé straně odcentroval až na zadní tyč, kde nabíhal Stokláska. Běhavý záložník třikrát naznačil střelu a posléze placírkou zkušeně poslal míč do sítě.

„Už jsem na lavičce trnul co s tím nakonec udělá. Nakonec to vyšlo, byl to vítězný gól, takže dobré," zasmál se Martinek.

Vedení hostů mohl po hodině hry navýšit Jan Dohnal, ten však Kaďorkovu přihrávku napálil jen do břevna Čechovy svatyně.

Želatovice se nedokázaly výrazněji prosadit. Jejich snaha často končila v lepším případě nepřesností , v tom horším na kopačkách „Kozlů".

„Snažil jsem se s tím něco udělat. Posunul jsem hráče, vyměnil jejich místa, ale efekt to měla snad jen 15 nebo 20 minut. Děláme hrozné chyby a navíc máme velmi složitý přechod do útoku, a to nás doslova zabíjí. Musíme na tom zapracovat a alespoň zvládnout poslední zápas sezony," zmínil zklamaný Hošek.

Opačné pocity měl zákonitě jeho protějšek.

„Máme tři body a můžeme být spokojení. Hráli jsme dobře ze zajištěné obrany, vycházela nám kombinace a soupeře jsme prakticky do ničeho nepustili. Kluky musím za předvedený výkon pochválit," řekl po právu spokojený Martinek.

FC Želatovice – FC Kozlovice 0:1 (0:1)

Branka: 33. Stokláska. Rozhodčí: Motal – Slabý, Přikryl. ŽK: Zehnálek, Chuda, Čtvrtníček, Mackovík, Jemelka – Tomčík. Diváků: 300.

Želatovice: T. Čech – Dostál, Čtvrtníček, Zehnálek, Havlík (77. V. Němec) – Koplík, Jemelka, Calábek, Matušík – Mackovík, Chuda (65. Bernard). Trenér: Pavel Hošek.

Kozlovice: Mánek – Střelec, Petráš, Mich. Král, Heger – Kaďorek, Stokláska (73. Řehák), Mar. Král, Tomčík – Zezula (83. Matula), J. Dohnal. Trenér: Tomáš Martinek.