Hosté pozici papírového favorita potvrdili. Želatovičtí sice bojovali, ale v produktivitě na soupeře zkrátka neměli. Samotné střetnutí mělo spád. Oba týmy chtěly hrát fotbal a k vidění tak byly zajímavé akce.

Hosté se ujali vedení po devíti minutách hry, kdy se po rohovém kopu prosadil Peka. Netrvalo dlouho a Určice úspěšně zakončily i další herní situaci. Vodák napřáhl z dobrých dvaceti metrů a gólman Čech se natahoval marně.

Třetí gól, který prakticky finalizoval tříbodový zisk hostů, zajistil po individuální akci čtvrt hodiny před koncem utkání Holly. Domácí se v závěru dočkali už jen snížení na konečných 1:3 z kopačky Jemelky.

„Byli jsme lepším týmem, ale prostě nedáváme branky. Rozhodně jsme podali kvalitnější výkon než v Holici, ale soupeř nás třikrát potrestal," zhodnotil duel Pavel Hošek, trenér Želatovic.

„Se ziskem tří bodů jsem samozřejmě spokojený. Želatovice jsou nevyzpytatelným soupeřem, a proto jsme je nechtěli podcenit. Musím však podotknout, že soupeř hrál velmi dobrý fotbal. Nejspíš rozhodla naše zkušenost defenzivy a ofenzivy," okomentoval výhru Evžen Kučera, kouč Určic.

FC Želatovice – Sokol Určice 1:3 (0:2)

Branky: 85. Jemelka – 9. Peka, 24. Vodák, 75. Holly.

Želatovice: Čech – Řehák (75. Mackovík), Bernard, Čtvrtníček (83. Lecián), Zehnálek – Calábek, Němec, Jemelka, Matušík – Chuda (60. Havlík), Koplík. Trenér: Pavel Hošek.

Určice: Nejezchleb – Javořík, Vaněk, Peka, Pospíšil – Hochman, Matoušek, Holly, Bokovka – Los, Vodák. Střídání: Halouzka, Petržela, Dreksler. Trenér: Evžen Kučera.

Želatovice se v nadcházejícím kole krajského přeboru představí na hřišti Opatovic.