„Přístup některých hráčů v prvním poločase byl velice špatný, a to se také projevilo i do průběhu hry," konstatoval ke střetnutí želatovický kouč Pavel Hošek.

Jeho svěřenci byli těmi prvními, kteří v duelu inkasovali. Dopláceli na řadu chyb a nepřesných přihrávek.

„Naše středová dvojice Calábek s Kovaříkem sice bojuje, snaží se hrát, ale je tam mnoho zkažených přihrávek. Bohužel tam je to nejvíce vidět. Soupeř z toho těží a vše trestá," zmínil Hošek.

Ani lodivod Šternberku Milan Schmidt nebyl s výkonem hráčů během první půle spokojený.

„Musel jsem trošku v šatně udělat bouřku, protože klukům chybělo herní nadšení. Řekli jsme si, že by nám bod stačil, ale pokusíme se případně přidat další gól. To nám nakonec i vyšlo."

Želatovičtí ve druhé půli byli aktivnější a několikrát Vytřísalovi zle zatopili.

„Je pravda, že jsme pohyb zlepšili, byla vidět i větší bojovnost. Ale zase si necháme dát druhý hloupý gól," kroutil hlavou nespokojený domácí trenér.

Rozhodčí, byť nastavil čtyři minuty nad čas, utkání neprotahoval. S jeho závěrečným hvizdem byl výsledek 1:2 zpečetěn. Šternberští mohli být po právu spokojeni.

„Výhru jsme si vybojovali. Soupeř, i když hrál dobře, tak neměl v šestnáctce moc šancí. Hráli jsme vzadu zodpovědně a díky tomu se nám podařilo uhrát to, pro co jsme sem jeli. Věděli jsme, že Želatovice jsou dobré do brejků, takže proto jsme hráli zezadu. Taktika nám vyšla," uzavřel hodnocení spokojený Schmidt.

Domácí několikrát během utkání spílali rozhodčímu, kterému vyčítali několik jeho rozhodnutí.

„V prvním poločase měla být penalta, kterou rozhodně měl odpískat. Mohl dát i červenou kartu. I na naší straně byly fauly, jako ten střídajícího Bouchalíka, jehož mohl i vyloučit," uznal Hošek, jež dodal:

„Soupeř byl určitě hratelný. Přijeli si pro bod a vezou si nakonec tři. Ty měly zůstat tady. Doufám, že se to hráčům v hlavách všechno rozleží a v Kralicích předvedou podstatně lepší výkon. Musíme domácí propadák odčinit, chceme bodovat."

FC Želatovice – FK Šterberk 1:2 (1:1)

Branky: 35. Kašpárek – 13. Jurečka, 47. Hlaváč. Rozhodčí: Kulička – Štětka, Slota.

Želatovice: Bělík – Liška, Bernard (63. Mackovík), J. Čtvrtníček, Matušík – Fabián (69. T. Čtvrtníček), Calábek, Kovařík (74. Bouchalík), Stokláska, Talla – Kašpárek. Trenér: Pavel Hošek.

Šternberk: Vytřísal – Vinkler, Kymlička, Tomanec, M. Frieb – Mudrák, Coufal, Jurečka (90. Steklý), Hlaváček – Hlaváč (87. Novosad), Zifčák (38. Koryťák, 85. Běhal). Trenér: Milan Schmidt.