„Podle mě to bylo remízové utkání. Bylo fyzicky náročné a Holice v závěru asi více chtěla. My jsme mohli klidně vést 2:0, to se nám ale nepovedlo a doma se na výhru 1:0 hrát nedá. Nebezpečné situace jsme řešili špatně, trefili jsme třeba posledního obránce. Miska vah ale byla nakloněna na obě strany stejně, slušela by tomu spíše remíza," hodnotil utkání trenér Želatovic Pavel Hošek.

Jeho tým poslal do vedení ve 33. minutě Tomáš Liška, jenž využil brejku, který perfektně založil levý bek Tomáš Matušík. Další šance domácích ale zůstaly nevyužity.

Druhý poločas pak patřil hostům. Vyrovnání zařídil v 63. minutě Jan Šuba.

„Při vyrovnávacím gólu naše obrana nekomunikovala, pravý bek byl hodně vpředu, někde na pozici záložníka nebo útočníka a Holice toho využila," komentoval gól na 1:1 Hošek.

O dvacet minut později pak při dalším nedorozumění obrany skóroval hostující Vodička, čímž holickému béčku zařídil tři body za výhru 2:1.

„Při rozhodujícím gólu došlo ke špatné komunikaci mezi stoperem a brankářem, na to už jsme pak nedokázali odpovědět," mrzelo kouče Želatovic.

Jiří Derco na lavičce Holice své svěřence po zásluze chválil.

„Od začátku jsme byli lepším týmem, byli jsme lepší v pohybu. Bohužel nás soupeř ztrestal při brejku, kdy jsme udělali zbytečnou chybu. V těchto situacích byla největší síla Želatovic. Myslím si ale, že jsme zaslouženě vyhráli. Je pro nás důležité po psychické stránce, že naši mladí hráči vidí, že dokáží takový zápas otočit. Chválím kluky i za bojovnost," řekl na závěr trenér Olomoučanů.

FC Želatovice – 1. HFK Olomouc B 1:2 (1:0)

Branky: 33. Liška – 63. Šuba, 83. Vodička.

Rozhodčí: Svozil – Zaoral, Kouřílek. ŽK: Koplík, Němec, Jemelka – Bradáč, Bořil. Diváci: 140.

Želatovice: Čech – Zehnálek (75. Jemelka), D. Bernard, J. Čtvtníček, Matušík – Kratochvíl (84. Bouchalík), Němec, Calábek, Stokláska – Liška (68. T. Čtvrtníček), Koplík. Trenér: Pavel Hošek.

1. HFK B: Kopřiva – Hornich, Širůček, Sázel, Štěpánek – Bořil (91. Hrubý), Bradáč (81. Tošenovský), Šuba, Malínek (85. Král) – Boscato, Vodička.