Želatovičtí si základy svého budoucího úspěchu položili už během první půle. „ Hru soupeře jsme si nastudovali a potrénovali jsme hru přes křídla, což také v zápase přineslo kýžené ovoce. Věděli jsme, že nemají ve středu konstruktivní beky a toho jsme chtěli využít," uvedl želatovický kouč Pavel Hošek.

„Do třicáté minuty jsme měli utkání víceméně pod kontrolou. Jenže pak jsme dostali během čtyř minut dva góly a už se to s námi vezlo," pověděl k průběhu dění Roman Jedlička, trenér Konice.

Hosté s utkáním ještě chtěli něco udělat, což potvrdily i slova jejich kouče. „Šli jsme s tím, že to zkusíme ještě nějak uhrát, ale krátce po začátku druhé půle dostaneme další gól. To nás zlomilo," potvrdil hostující lodivod.

Želatovice dokonaly svůj triumf ve druhém dějství dalšími dvěma góly a po zásluze mohly slavit zisk tří bodů.

„Prohráli jsme, co se dá dělat. Ve hře jsme rozhodně nebyli horším týmem. Domácím tam spadlo vše, my jsme se bohužel nedokázali ve finální fázi prosadit, a to rozhodlo," dodal v hodnocení Jedlička.

„Musím pochválit celý tým. Kluci makali, běhali a ukázali to, co v nich je. Dobře zapadli i ti, kteří šli do utkání v jeho průběhu. Věřím, že to, co jsme natrénovali, nám v zápasech přinese kýžené ovoce. Z těch domácích utkání jsem už byl poněkud frustrovaný, naštěstí jsme to už dokázali prolomit," pochvaloval si Hošek, jež byl potěšen i výkonem záložníků Calábka a Kovaříkem.

Domácí se můžou v poslední době spolehnout i na střeleckou vizitku Kašpárka, který se prosadil potřetí v sezoně. „Původně jsme byli domluveni, že bude k dispozici pro béčko a nakonec je oporou áčka. Samozřejmě jsem za něj rád, takového útočníka jsem neměl," hlásil spokojený Hošek.

Další utkání sehrají Želatovičtí už ve středu v rámci vloženého 15. kola doma od 16 hodin proti Dolanům. Konice ve stejný den i čas vyzve na svém hřišti Šumperk.

FC Želatovice – Sokol Konice 4:0 (2:0)

Branky: 35. Kašpárek, 39. Talla, 48. Kovařík, 79. Bouchalík. Rozhodčí: Juřátek – Zavřel, Pospíšil. ŽK: Jemelka, Fabián, Matušík – Václavek.

Želatovice: Čech – Liška, Mackovík, J. Čtvrtníček, Matušík – Fabián (70. Bernard), Calábek (77. Bouchalík), Jemelka (80. Herman), Kovařík, Talla – Kašpárek. Trenér: Pavel Hošek.

Konice: Rec – Václavek, Růžička, Řehák (69. Gottwald), Bílý (66. Burget) – Sedláček, Čižmar, M. Drešr, F. Drešr (75. Jurník) – Bláha, Kamený. Trenér: Roman Jedlička.