Pro domácí bylo střetnutí s Novými Sady zkouškou ohně. Bylo jasné, že pokud chtějí pomýšlet na úspěšný výsledek, tak musí hrát opravdu nadstandardně.

Od prvních minut však měli Olomoučané územní převahu. Hráči se nabízeli do šancí a nenechávali Želatovické oddechnout. „Hráli jsme s mírným větrem, ale hru jsme kontrolovali. Domácí bránili v deseti. Byla pouze škoda, že jsme nedokázali ty slibně rozehrané příležitosti využít," mrzelo Karla Trnečku, trenéra Nových Sadů.

To bezbrankový stav domácímu celku nahrávat do karet. „Samozřejmě výsledek po první půli byl pro nás příjemný. S naší hrou jsem však nemohl být příliš spokojený. Dělali jsme mnoho chyb, bylo jen štěstí, že nás soupeř za to nepotrestal. Své příležitosti jsme navíc nevyužili," hodnotil první poločas Pavel Hošek, kouč Želatovic.

Ve druhém dějství se už lámal chleba. Vše odstartoval penaltový zákrok na Režného, jednoho z nejaktivnějších hráčů na hřišti. Papica nabídnutou možnost, jak otevřít skóre, s poděkováním využil.

Šance domácích nejspíš pohřbil druhý gól, který byl poněkud smolný pro gólmana Čecha. Navrátil dorážkou zvýšil vedení na 0:2 a de facto tak podepsal tříbodový zisk.

„Soupeř už to musel otevřít, čímž jsme měli na hřišti více prostoru. Bohužel navýšit své vedení už jsme nedokázali. Domácím viditelně v tom vedru docházely síly, už jsme si to pohlídali a zvítězili zcela zaslouženě," dodal v hodnocení kouč hostů, který v závěru poslal na hřiště do pole i náhradního gólmana Kňávu.

„To, že jsme prohráli s druhým týmem soutěže nás až tak mrzet nemusí. Herně jsme vysloveně nepropadli, rozhodlo se až v tom druhém poločase. A to vedro? To bylo pro oba týmy stejné, ale asi se na nás více podepsalo," doplnil Hošek, který bere jako stěžejní nadcházející zápasy.

FC Želatovice – FK Nové Sady 0:2 (0:0)

Branky: 60. Papica z pen., 70. Navrátil.

Rozhodčí: Koláček – Svozil, Jelínek.

Želatovice: Čech – Koplík, Čtvrtníček, Zehnálek, Liška – Fabián (83. Herman), Kovařík, Jemelka, Dlouhý, Calábek (70. Bernard) – M. Mackovík (83. Žandovský). Trenér: Pavel Hošek.

Nové Sady: Zbořil – Kopp, Navrátil, Vacek, Maliňák – Andreev, Škoda (70. Šrom), Dvořák (55. Blaha), Novotný – Papica, Režný (80. Kňáva). Trenér: Karel Trnečka.