„Ztratili jsme minimálně bod," pověděl ihned po zápase kouč Ústí Zdeněk Hoffmann.

Jeho tým se ujal vedení po půlhodině hry, kdy Žoch zatáhl balon po pravé straně, nacentroval před bránu a Páleník už neměl problém jej dostat do odkryté klece.

Za pět minut však bylo vyrovnáno. Důraz v šestnáctce předvedl Chuda a prostřelil brankáře Bernkopfa.

Ukázkový gól do šatny obdržely Želatovice ve 44. minutě – Skácel perfektně finální přihrávkou oslovil Blažka, a ten se prosadil střelou podél gólmana Čecha.

„Kdyby v úvodu proměnili své šance Chuda a Koplík, mohl se zápas vyvíjet jiným směrem. Takhle jsme museli stále dotahovat," konstatoval Pavel Hošek, želatovický trenér.

Jeho družině se podařilo se soupeřem srovnat krok po hodině hry, kdy se prosadil Matušík střelou z pětadvaceti metrů od opuštěné klece.

Rozhodnutí se zrodilo sedm minut před koncem. Domácí zahrávali standardní situaci, k odraženému míči se dostal středopolař Němec a propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:2.

„Jsem zklamaný z předvedené hry ve druhé půli a také z výsledku. Po přestávce jsem šli sami třikrát na gólmana, ale ani jednou jsme nebyli úspěšní. Potom jako bychom přestali hrát, čehož soupeř využil. Pokud v utkání dvakrát vedeme, tak si vítězství musíme pohlídat," zlobil se kouč Hoffmann.

Naopak Želatovičtí dvakrát dokázali srovnat nepříznivý stav a odměnou pak pro ně byla vítězná trefa. „Řekl bych, že jsme byli lepším týmem, jenže jsme udělali dvě hloupé chyby, za což nás soupeř potrestal. Kluci ale předvedli to, co bychom měli hrát. Hráli jsme jako tým, který má srdce a morálku. Přestože jsme dvakrát prohrávali, tak jsme se z toho dostali a odměnou nám jsou tři body, za které musím klukům poděkovat," dodal trenér vítězného týmu Pavel Hošek.

FC Želatovice – TJ Sokol Ústí 3:2 (1:2)

Branky: 35. Chuda, 59. Matušík, 83. Němec – 30. Páleník, 44. Blažek. Rozhodčí: Štětka – Boček, Kašpar. Diváků: 100.

Želatovice: Čech – D. Bernard, Lecián (63. Žandovský), Venský, Zehnálek – Koplík, Jemelka, Němec, Řehák – Chuda (80. Mackovík), Matušík. Trenér: Pavel Hošek.

Ústí: Bernkopf – Pav. Sencovici, Palacký, Pančochář, Pat. Sencovici – Skácel, Páleník, Plesník, Ševčík (73. Bagar) – Žoch, Blažek. Trenér: Zdeněk Hoffmann.

V dalším kole zajíždějí fotbalisté Želatovic do Hněvotína a Ústí v neděli v 10.00 hostí Konici.