„Zase to byly dva rozdílné poločasy. První poločas byl tentokrát výborný, Dolany jsme přehráli, měli jsme tam dost šancí. Škoda, že jsme je nedokázali zužitkovat, ten zápas bychom vyhráli. Mohli jsme dát čtyři góly," mrzelo trenéra Želatovic Pavla Hoška.

Jeho tým se v první půli prosadil jen jednou, po standardní situaci poslal míč ve 21. minutě do branky hlavou Vít Koplík, a vstřelil tak ve druhém zápase svůj třetí gól. Asi největší šanci přidat další branku měl Michal Calábek. Lob ale zaplachtil pouze na tyč branky Lukáše Chlandy.

O vyrovnání se postaral v 74. minutě dolanský Jiří Schlimbach. Domácí špatně pokryli aut, následoval centr do vápna a špatná reakce bránících hráčů Želatovic – 1:1. Dolany tak srovnaly a ubránily remízu i v deseti, už v 71. minutě musel hřiště opustit po červené kartě Jaroslav Procházka.

„Ve druhém poločase jsme se nechali trošku zatlačit a vázla kombinace. Je to pro mě trošku zklamání, podle mě jsme tento zápas měli vyhrát. Když jsme si vypracovali nějaké šance, tak je neumíme proměnit. Je to škoda, protože kluci si za výkon tři body zasloužili, ale to je fotbal," pokrčil Hošek rameny.

„Vzhledem k průběhu zápasu jsem spokojen. První poločas byli lepší domácí, vypracovali si hodně příležitostí, byli jsme moc pasivní. Druhou půlku se hra změnila, byli jsme lepším týmem a vytvořili si tlak. I po vyloučení v deseti jsme dokázali vyrovnat, což hodnotím pozitivně," řekl k utkání trenér hostů Petr Máčala.

Dolany se s podzimem rozloučí v sobotu doma s béčkem Holice. Želatovice před zimním spánkem vyždímají poslední síly na hřišti vedoucího Jeseníku.

FC Želatovice – FC Dolany 1:1 (1:0)

Branky: 21. Koplík – 74. Schlimbach. Rozhodčí: Motal – Kašpar, Kouřílek. ŽK: T. Čtvrtníček, Stokláska, Zehnálek – Čapek (46. Procházka), He­gr. ČK: 71. Procházka (Dolany). Diváci: 80.

Želatovice: Čech – D. Bernard (75. Mackovík), Němec, Vlk, T. Liška – Zehnálek, Matušík, Jemelka (80. Stokláska), T. Čtvrtníček – Calábek, Koplík. Trenér: Pavel Hošek.

Dolany: Chlanda – Pekař, Liška, Bergmann, Valenta – Čapek, Holásek, Kubeček, Vrána – Bednář (66. Schlimbach), Volf (75. Hegr). Trenér: Petr Máčala.

Tabulka

Tabulka