Domácí měli ideální vstup do utkání a ve 12. minutě potrestali chybnou rozehrávku soupeře, když na konci kombinační akce stál Smékal – 1:0. Oba celky si do přestávky vypracovaly ještě další šance, ale ani jedna z nich už v síti neskončila.

Ovšem po změně stran se začaly dít věci. V 65. minutě dostal přímou červenou kartu za nemístné poznámky na adresu rozhodčího hostující obránce Šulc.

Přidat uklidňující druhou trefu Želatovic mohl Koplík, ale na gólmana Běhalíka nevyzrál. Ten si poradil i se střelou Calábka, který měl přečíslení raději řešit přihrávkou na jednoho z volných spoluhráčů, pro které by už bylo snadné napnout síť.

Jenže se tak nestalo, Běhalík se opět předvedl ve skvělém světle, navíc rychle rozehrál míč, na centr zprava si naběhl útočník Křižan a hlavou jej poslal za Čechova záda – 1:1.

Misku vah na stranu domácích mohl opět naklonit Jemelka, který se postavil k penaltě po faulu na Dlouhého, jenže gólman Běhalík se stal hrdinou okamžiku.

Jeho protějšek měl také plné ruce práce, když musel hasit přinejmenším dvě slušné šance soupeře.

O několik málo okamžiků později hosté špatně rozehráli, před dotírajícím Mackovíkem musel Běhalík zahrát rukou mimo vymezené území a uviděl tak červenou kartu.

Rukavice si místo něj nasadil útočník Křižan a chytil následný přímý kop Vrby.

Domácí dohrávali závěrečnou čtvrthodinu proti devíti, ovšem nedokázali už překonat obranný blok Hněvotína a utkání tak skončilo dělbou bodů.

„Soupeř nás trošku zaskočil, když hrál v rozestavení na pět záložníků a jediného, leč šikovného útočníka Křižana…řekl bych nejlepšího hráče na hřišti. K vidění byl vyrovnaný bojovný fotbal s šancemi na obou stranách. Mrzí mě, že za tu dobu, co jim chytal útočník, jsme na bránu vyslali snad pouze jedinou střelu ze standardní situace, kterou pokryl. Za ty poslední minuty proti oslabenému soupeři o dva hráč jsme si dnes ani nezasloužili vyhrát. Navíc můžeme být rádi, že jsme neinkasovali druhé branku,“ zhodnotil středeční mač asistent želatovického trenéra Pavel Hošek.

„Jednalo se o zbytečně nervózní utkání kvůli nepřesnostem rozhodčího. Pokud bychom hráli celý zápas v jedenácti, tak jsme si zasloužili zvítězit. Dokonce i v oslabení jsme měli nějaké tutovky. Naopak domácí proti devíti nevymysleli vůbec nic. Na to, že jsme dohrávali v oslabení o dva hráče, tak je to dobrý bod,“ konstatoval Radek Šindelář, kouč Hněvotína.

FC Želatovice – FC Hněvotín 1:1 (1:0)

Branky: 12. Smékal – 71. Křižan. ČK: Šulc, Běhalík (oba Hněvotín).

FC Želatovice: Čech – Baďura, Vrba, Juráň, Zehnálek – Čechák, Němec (46. Koplík), Calábek, Smékal (70. Jemelka) – Dlouhý, Mackovík. Trenér: Bohumil Chodil.

FC Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Šulc, Zamykal (46. Marek), Novák (90. Veselský) – Olbert, Skoumal, Schinneck, Kawij (88. Schwarz), Chabičovký – Křizan. Trenér: Radek Šindelář.