„Želatovice jsme k ničemu nepustili, ale je to příprava a nijak to nepřeceňujeme. Kluci to odmakali, na jaře chceme postoupit do 1.A třídy, takže teď trénujeme. Máme tady dobrý mančaft,“ pochvaloval si trenér druhého týmu 1.B třídy Jan Bednář.

To kouč Želatovic Ondřej Mrázek byl spokojen pouze s první půlí, po které jeho svěřenci vedli 1:0.

„V prvním poločase to bylo slušné, na to, že jsme měli jen dva hráče na střídání a někteří odehráli už předešlé utkání za béčko s dorostem. Cílem byla kondice. Bohužel ve druhém poločase jsme odpadli právě fyzicky. Kluci z Lipníku byli nahecovaní, chtěli se ukázat. My jsme soupeře brali jako tým z 1.B třídy, byli jsme lehkovážní. Potom ten výsledek vypadá takto,“ krčil Ondřej Mrázek rameny.

Fotbalisté Kozlovic. Ilustrační foto
Kozlovice vlétly do přípravy jasnou výhrou. Jaro bude bez Kaďorka či Krejčíře

Příprava želatovických fotbalistů odstartovala 22. ledna.

„Trénujeme čtrnáct dnů a nabíráme kondici. Někteří kvůli pracovní vytíženosti nebo zranění ještě nezačali naplno. Zatím to spíš lepíme, naštěstí máme áčko a béčko. Kluci z B-týmu teď mají šanci, uvidíme, jestli ji chytí za pačesy,“ nastínil lodivod Želatovic.

V klubu by nově mohli na jaře nastupovat Roman Goldemund z KMK Zubr Přerov či Roman Klimek z Újezdce. Další změny by se kádru tradičního účastníka krajského přeboru měly vyhnout.

„Změny zatím nejsou, uvidíme, co přijde v přípravě. Máme tady kluky na zkoušku, uvidíme, jak se chytí. Jsou někde na úrovni mezi 1.B třídou a krajským přeborem. V těžších zápasech zjistíme, jestli mohou hrát za áčko nebo ne,“ řekl Ondřej Mrázek.

Cíle pro jarní část sezony jsou jasné. „Střed tabulky, chceme se co nejrychleji zachránit, ať se netřepeme do posledních kol. Hlavně chceme hrát před domácími fanoušky aktivní fotbal s tím, že bychom rádi dávali hodně branek. Ale potřebujeme něco naběhat, na podzim byl problém s kondicí,“ uzavřel Mrázek.

FK Spartak Lipník nad Bečvou – FC Želatovice 4:1 (0:1)

Branky: Hurta 2, L. Kovařík, Šebesta – Král.

Lipník nad Bečvou: Švaček – Procházka, Zavadil, Šebesta, Vlasák – M. Kovařík, Kubica, Baran, Hotěk, L. Kovařík – Pospíšil. Střídal: Hurta. Trenér: Jan Bednář.

Želatovice: Čech – Král, Zehnálek, Lu. Dlouhý, T. Čtvrtníček – Matušík, Zapletal, Tomek, Goldemund – Mackovík, Klimek. Střídali: Herman, Zlámal, Perutka. Trenér: Ondřej Mrázek.