Želatovice jedou na vítězné vlně, doma smetly Dolany

Želatovice – Tři výhry, tak to je aktuální úspěšná série fotbalistů Želatovic. Svěřenci trenéra Pavla Hoška potvrdili svou formu v neděli, kdy na svém hřišti přehráli Dolany 4:1.

30.9.2013

Želatovice (v bílo-červené) proti DolanůmFoto: DENÍK/Jan Pořízek

Do samotného utkání však domácí nevkročili správnou nohou. Po osmi minutách inkasovali.

„Začátek byl z naší strany rozpačitý. Prvních dvacet minut bylo opravdu špatných. Ta obdržená branka byla zbytečná," zmínil Pavel Hošek, trenér Želatovic.

Jeho svěřenci však posléze zabrali a ještě do poločasu trefami Dlouhého a Koplíka skóre převážili na svou stranu. A to ještě čtyři velké příležitost zazdili.

„Osobně si myslím, že vyrovnávající gól Želatovic padl při faulu na našeho gólmana. Tím však neříkám, že to byl zlomový okamžik utkání, ale dle mého to byl jasný faul," okomentoval diskutovaný moment utkání Petr Máčala, trenér Dolan.

Ve druhé půli byli domácí lepším týmem, což potvrdili také dalšími dvěma vstřelenými góly. Nejprve domácí vyšachovali obranu Dolan klasickým ťukesem, který zakončil Matušík a čtvrtým gólem korunoval triumf místního týmu Dlouhý, jenž potvrdil při sólovém úniku instinkt gólového zabijáka.

„Samozřejmě, že z vítězství 4:1 mám pozitivní pocit. Naší hře však chybí lehkost. Hrajeme všechno složitě a některé situace řešíme špatně, a to se mi nelíbí. Se ziskem tří bodů spokojeni být můžeme," zhodnotil nedělní výsledkově úspěšné vystoupení Hošek. „Kluky musím pochválit za to, že se jim podařilo otočit zápas,"doplnil.

„Samozřejmě naše vystoupení musím hodnotit špatně. S takovým výkonem opravdu nemáme v krajském přeboru co dělat. Už podruhé za sebou jsme takhle propadli. Potvrdilo se, že někteří hráči zkrátka na tuto soutěž nestačí. Domácí vyhráli zcela zaslouženě," pověděl zklamaný Máčala, který připustil, že i vzhledem k absencím není ani moc možností na jak sestavu pozměnit.

„Hrajeme to, na co zkrátka asi momentálně máme. Chybí nám čtyři hráči. Ti, co zaskakují, bohužel nemají tu potřebnou kvalitu. Snad se už v dohledné době některý z marodů vrátí," dodal.

FC Želatovice – FC Dolany 4:1 (2:1)

Branky: 25. a 83. Dlouhý, 44. Koplík, 70. Matušík – 8. Šimek. Rozhodčí: Jelínek – Kašpar, Fojtek. ŽK: Matušík – Novák, Valenta.

Želatovice: Bělík – Baďura, Svačina, Čtvrtníček (84. Mackovík), Koplík – Fabián (88. Bouchalík), Calábek, Němec, Jemelka, Matušík – Dlouhý. Trenér: Pavel Hošek.

Dolany: Benčík – Valenta, Penc, Novák, Liška – Čapek, Šimek, Kubeček, Grossmann (70. Václavík) – Schvarz (77. Samek), Volf. Trenér: Petr Máčala.

Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás

Díky vstřícnosti přerovské, olomoucké, novojičínské a meziříčské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších obyvatel Přerovska, Hranicka a Lipnicka. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

Přerovští bezdomovci o volbách: Je to všechno jedna banda!

Sedávají pravidelně na lavičce u Přerovanky a vedou dlouhé debaty u piva. Na politice se ale neshodnou.

Sympatický výkon. Zubřice venku sebraly set loňskému medailistovi

Sympatický výkon předvedly přerovské volejbalistky na palubovce loňského medailisty z Brna. Proti Královu Poli ovládly první set a nebyly daleko od ještě lepšího výsledku, než je konečná prohra 1:3.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.