Už první půle jasně ukázala, že domácí nemají zkrátka svůj den. Po osmi minutách hry se do jejich sítě trefil Svačina. Svého spoluhráče následně gólově napodobil Mičunda. Domácím se podařilo zásluhou Chudy snížit na 1:2 a oživit tak naděje. „Mysleli jsme, že se ta hra srovná, ale soupeř nás znovu po naší další chybě potrestal," uvedl Pavel Hošek, trenér FC Želatovice. Třetí gól vstřelil do Čechovy klece Knop.

Želatovičtí mohli ještě skóre korigovat, ale jejich dvě gólové hlavičky brankáře hostů Studeného nepřekvapily. Neúspěchem skončila i také standartní situace, kterou Želatovičtí nevyužili. „Kdyby se nám podařilo vsítit z ní gól a snížit tak na 2:3, mohlo se utkání třeba vyvíjet jinak," zmínil domácí lodivod.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Oskavané posilněni tříbrankovým vedením hru víceméně kontrolovali. Jejich lodivod Pospíšil také využil svého jediného možného střídání. Po hodině hry nahradil Strnada na hrotu Kasal.

Hosté se často dostávaly do zakončení a nebylo vůbec nereálné, že své skóre ještě navýší. To se také stalo. Kasal po několika málo minutách pobytu na hřišti vsítil čtvrtý gól a podtrhl tak jednoznačný triumf Oskavy.

Po vyloučení domácího obránce Bernarda se už prakticky rozhodnuté utkání jen dohrávalo. Oskavané kontrolovali hru a domácí už k ničemu nepustili.

„Podali jsme velmi špatný výkon. Soupeř by ve všech herních činnostech lepší. Naše hra byla taková chaotická a výkon prakticky odevzdaný," pověděl Pavel Hošek, trenér FC Želatovice.

„Po sérii tří porážek v řadě jsme konečně zabrali. Vstřelit čtyři góly na hřišti soupeře vždy potěší. Vyhráli jsme zaslouženě," pověděl Květoslav Pospíšil, trenér TJ Jiskra Oskava.

„Máme velkou marodku, tak o to mě to těší víc, že jsme dokázali s tak malým počtem hráčů zvítězit," dodal spokojený kouč Pospíšil.

FC Želatovice – TJ Jiskra Oskava 1:4 (1:3)

Branky: 25. Chuda – 8. Svačina, 20. Mičunda, 36. Knop, 70. Kasal. Rozhodčí: Křepský – Polanský, Částečka. ČK: Bernard (Želatovice). Diváků: 100.

Želatovice: Čech – Bernard, Venský, Čtvrtníček, Smékal – Koplík, Jemelka, Němec, Matušík (82. Calábek) – Zehnálek (72. Lecián), Chuda (72. Řehák). Trenér: Pavel Hošek.

Oskava: Studený – Müller, Erneker, Balcar, Plachý – Mičunda, Knop, Kuba, Kaller – Svačina, Strnad (63. Kasal). Trenér: Květoslav Pospíšil.

Pro tým Želatovic to byl poslední zápas podzimní části. S devatenácti body jim patří desátá pozice.