Přesně to demonstrovalo poslední utkání na hřišti zatím stoprocentního Hněvotína, z nějž hosté odjížděli s porážkou 1:2 a velkým počtem zahozených šancí.

Nedělní utkání 4. kola bylo i podle trenérů v režii Želatovic.

„Byli jsme lepší, což mi po zápase potvrdil i kouč Hněvotína," řekl lodivod želatovického celku Pavel Hošek.

Jeho svěřenci v prvním poločase nastřelili hned dvakrát břevno. Gól ale přítomní diváci neviděli. Dočkali se až v 59. minutě a většina z nich velkou radost neměla. Jiří Jemelka po křídelní akci uvolnil Josefa Stoklásku, který se nemýlil.

Avšak netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno. Po standardní situaci se prosadila největší osobnost v hněvotínském dresu, bývalý mistr Evropy do 21 let David Kobylík.

„Bohužel jsme herně dominovali do stavu 1:1. Pak začali trošku úřadovat i rozhodčí. Byly tam odpískané fauly, které podle mě nebyly, ale to nám zápas neprohrálo," litoval Hošek.

Rozhodující branku obstaral po přečíslení hostující obrany v 76. minutě domácí David Lošťák. Želatovicím se už s výsledkem nepodařilo nic udělat.

„Je mi to za kluky líto. Byl to nejlepší výkon, jaký zatím na podzim odvedli. V koncovce je to ale obrovské trápení a smůla. Chybí nám koncový útočník," shrnul trenér hostů.

První výhru si Želatovice budou chtít připsat v sobotu na domácím hřišti proti Zábřehu. Duel má výkop v 16 hodin.

FC Hněvotín – FC Želatovice 2:1 (0:0)

Branky: 66. D. Kobylík, 76. D. Lošťák – 59. Stokláska.

Rozhodčí: Vedral – Křepský, Piták. ŽK: A. Čech, P. Kobylík – Lukáš Dlouhý, Matušík, Stokláska. Diváci: 85.

Hněvotín: Běhalík – Schinneck, Šulc, Šrom, D. Kobylík – Benýšek (71. Šenkyřík), A. Čech, P. Kobylík, D. Lošťák – Pagáč, Kratochvíl (91. Lakomý). Trenér: Ivo Lošťák.

Želatovice: Čech – Vlk (77. Jakub Jemelka), Čtvrtníček, Dlouhý, Skopal – Calábek, Jiří Jemelka, Matušík, Stokláska – Kovařík, Mackovík (58. Král). Trenér: Pavel Hošek.