Utkání se krylo s ostře sledovaným bojem českých hokejistů o bronz na mistrovství světa. Domácí proto chtěli duel odehrát už dopoledne, na což Přerované údajně nepřistoupili.

„Měli jsme s trenérem strach, že přijde kvůli hokeji málo lidí,“ zmínil vedoucí šumperského týmu Ladislav Šabo.

A měl pravdu. V hledišti byla rovná stovka diváků. A kdo ví, i ta možná nakonec litovala, že nezvolila atraktivní hokejovou bitvu.

„V prvním poločase fotbal neměl vysokou kvalitu. Bylo to po jedné šanci na obou stranách. Domácí byli aktivnější, častěji na míči, ale my jsme hráli velmi dobře v defenzivě,“ hodnotil utkání přerovský trenér Richard Švehlík.

Po změně stran začal Šumperk Viktorku přehrávat, k brance to ale nevedlo. Paradoxně se po Koplíkově úniku po křídle mohli prosadit hosté, soupeře ale nepotrestali a utkání tak skončilo remízou 0:0.

„Pro nás dobrý bod. Nepředvedli jsme z hlediska ofenzivy tak dobrý výkon jako proti Opavě, obrana ale byla dobře dirigována stopery Václavíčkem a Dlouhým, dobře zachytal i gólman Bělík,“ pochválil Richard Švehlík zadní řady.

Vzhledem k tomu, že hřiště posledního Ústí minulý týden zaplavila řeka Bečva, byl jeho duel s Havířovem odložen. Viktorka je tak tři kola před koncem osm bodů od sestupové propasti. Ústí však ještě bude hrát o 12 bodů, na jistotu záchrany si Přerov ještě musí počkat.

FK Šumperk – 1. FC Viktorie Přerov 0:0

Rozhodčí: Polák – Mankovecký, Folvarčný. ŽK: Rozsíval, Olejník, Dostál – Bubeník, Šlajs, Hrabal. Diváci: 100.

Šumperk: Kreizl – Zrník, Nimrichtr, Neuer, Olejník – Bernard, Rozsíval – Podhorný, Ševčík (27. Dostál), Horák – Navrátil (76. Malínek). Trenér: Bohdan Hecl.

Přerov: Bělík – Hrabal, Václavíček, Dlouhý, Bubeník – Koplík, Šlajs (62. Rybka), Kocian, Bielko, Blažkovský (77. Berky) – Havlíček (38. Zimčík). Trenér: Richard Švehlík.