Žáci Viktorie dostali v Jeseníku nášup

Přerov – Uplynulý víkend nepřinesl přerovské fotbalové Viktorce mnoho radosti. Se svými výkony a výsledky mohli být celkem spokojeni muži, starší dorostenci a už tradičně starší přípravky. Ostatní týmy vyšly bodově naprázdno a některé se začínají propadat tabulkami do nebezpečných pásem ohrožených sestupem.

1.10.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Dostál

Muži se v rámci 8. kola okresní soutěže představili v Polkovicích, odkud si dovezli bod po remíze 1:1.

Dorostenci hostili exdivizní Šumperk. Starší předvedli kvalitní a bojovný výkon. První poločas přinesl zajímavý fotbal s minimem chyb na obou stranách, jenže bez branek. Po změně stran šli agilnější domácí po zásluze do vedení brankou Kretoviče. Šumperku se podařilo vyrovnat, ale tři body zajistil Viktorii trefou na 2:1 Zach.

Mladším dorostencům se v poslední době nedaří a Šumperk toho dokázal využít. Už v první půli se ujal dvěma brankami vedení, a to ještě po přestávce zvýšili třetím zásahem. Potom se do hry vložili i Viktoriáni a po dvou gólech Pospíšila snížili na 2:3. V závěru však ještě inkasovali čtvrtou branku.

Žáci Viktorie Přerov hrající krajský přebor si udělali výlet v deštivém počasí do Jeseníku. Starší pod novým trenérem zaspali úvod a v poločase prohrávali hrozivým skóre 0:5. Ve druhém dějství se hra vyrovnala, obě družstva vstřelila po třech brankách, a tak utkání skončilo hokejovým výsledkem 8:3 pro Jeseník.

Mladší žáci dopadli ještě hůře. Ti naopak v prvním poločase dokázali jakž takž držet se svým soupeřem krok a prohrávali jen 0:2. Po příchodu z kabin se už ale jejich hra rozsypala jako domeček z karet, a utrpěli tak v Jeseníku debakl 0:8.

V neděli hostily starší přípravky okresního rivala z Hranic. Všechny zápasy přinesly vcelku pěknou podívanou se spoustou branek. Starší kluci kategorie U 11 svého soupeře dvakrát porazili a ve dvou případech mu zase body vrátili zpět. Mladší kluci kategorie U 10 si vedli o něco lépe a podařilo se jim dvakrát zvítězit, jednou remizovat a z jednoho klání odešli poraženi.

Mladší přípravka ročník 2003 skončila na svém dalším turnaji opět třetí, ale tady o výsledky ještě vůbec nejde. „Tímto bych chtěl pozvat rodiče předškolních dětí, ale i těch školních, k návštěvě našeho areálu, kde se mohou podívat na tréninky našich svěřenců a rozhodnout, se jestli by chtěli přihlásit svou ratolest (kluka či dívku) do fotbalu. Naši trenéři se vám budou ochotně věnovat a vše vám na požádání vysvětlí, popřípadě poradí. Zváni jsou opravdu všichni kluci a holky od 5 do 15 let. Pomozte nám i vy vytvořit silný a stabilní klub, kde se děti budou fotbalem bavit,“ zve Břetislav Holouš, jeden z trenérů fotbalového potěru na Viktorii.

V sobotu od 15 hodin hostí muži tým Vlkoše, dorostenci odjíždějí ke svým zápasům v neděli do Černovíru, žáci doma přivítají v sobotu od 9 hodin rezervu Šumperku a přípravky mají tentokrát volno. (bh)

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.