Muži

FK Jeseník – 1. FC Přerov 3:3 (0:2)

Po sérii krátkých přihrávek dostal hosty do vedení v 8. minutě Kašpárek. Machačova, Gřešákova a Polova mířidla byla nasměrována do oblak, další šance Machače a Bernarda zlikvidoval gólman Jaroš. Šest minut před poločasovým hvizdem Bernard našel Kašpárka a Přerov slavil podruhé. Gřešák o chvíli později navíc nastřelil tyč.

Jeseník ve druhé půli nesložil zbraně a po hodině hry snížil Pavelkou – 1:2. Za dalších deset minut bylo srovnáno, když Plhák nedal gólmanu Bělíkovi šanci. Čtvrt hodiny před koncem poslal trenér 1.FC na hřiště dorostence Zatloukala a ten se mu po šesti minutách pobytu na hřišti odměnil dárkem v podobě prvního mistrovského dospělého zásahu – 2:3. Velké debaty přivodil okamžik čtyři minuty před závěrem. Byl to, či nebyl ofsajd? Nebyl, protože jej rozhodčí neodpískal. Domácí Pavelka nabízené možnosti využil a srovnal na konečných 3:3.

Sypat popel na hlavu si může Přerov za neproměněné šance v prvním dějství. Měšec s dovezenými body ze severu Moravy by byl určitě těžší.

Dorostenci

FK SAN-JV Šumperk – 1.FC Přerov 0:3 (0:1)

Pro šumperský starší dorost to byl existenční zápas o zachování příslušnosti v divizi. Počáteční tlak Přerova zužitkoval Chuda. Po přestávce se sice domácí vzchopili, ale jejich šance likvidoval spolehlivý gólman Sohlich. Na dvoubrankový náskok zvyšoval po rohu Navrátil. Nejfotbalovější okamžik nakonec zařídil Skalka. Nejprve posadil na zadek šumperského beka, vzápětí i brankáře a upravil na konečných 3:0 ve pospěch 1.FC.

FK SAN-JV Šumperk – 1. FC Přerov 6:1 (4:0)

„Jsem zklamaný z výkonu a přístupu všech hráčů, kteří neplnili ani náznak z toho, co bylo řečeno v kabině, a navíc působili dojmem, že je tato ostudná porážka, která kazí a zastiňuje vše, co jsme během jinak úspěšné jarní části vybudovali, až tak nebolí,“ láteřil nad nepovedeným vystoupením trenér mladších dorostenců Smékal. Jediný gól vstřelil Pavelka.

Žáci

1. FC Přerov – FC Vítkovice B 2:0 (0:0)

Kdo prohraje, bude mít malou šanci na udržení se v žákovské divizi. Tak zněla rovnice před utkáním. „Ze zápasu jsem měl určité obavy, zvláště při absencích hráčů základní sestavy. Kluci mě však výkonem přesvědčili o tom, že jsme se v jarních utkáních soutěže dostali na úroveň nejlepších celků soutěže a že se v důležitých soubojích o záchranu dokáží prosadit,“ oddechl si po vítězném utkání trenér Švehlík. A na adresu diváků dodává: „Můj dík patří i divákům, kteří vytvořili pěknou atmosféru.“ Poprvé se v sezoně trefil Bartek a druhou branku si vstřelili Slezané sami.

1. FC Přerov – FC Vítkovice B 5:1 (1:1)

I mladší áčko žáků Vítkovic si připsalo na konto vlastní branku, ale byla to až ta poslední pátá. Před ní se trefili do černého dvakrát Chytil a Dýčka. Trenér Grečmal vyzvedává mimo výkon obou střelců i vystoupení Svatoše a říká: „Prosazovat jsme se začali až po dohrávání osobních soubojů, po využívání krajních záložních prostorů a po četnějších pokusech o zakončení.“

1. FC Přerov B – FK Hranice B 0:1 (0:1)

„Kluci zahráli pěkný kombinační fotbal, který se musel líbit. Soupeře jsme především ve druhé půlce přehráli, ale fotbal se hraje na góly a ty jsme bohužel nedali. Svými výkony potěšili brankář Bukva, Němec a Kytlica, musím však pochválit i ostatní hráče za snahu nepříznivý vývoj utkání otočit,“ nedělal vědu z prohry zastupující přerovský trenér Švehlík.

1. FC Přerov B – FK Hranice B 4:0 (3:0)

V souboji mladších žákovských rezerv bylo úspěšnější domácí béčko. „Pochvalu zaslouží celý tým za první poločas a jmenovitě Baďura, Perutka a Flajšinger,“ konstatuje spokojeně trenér Mrázek. Do střelecké listiny se zapsali Chuda, Flajšinger, Malenda a penaltu proměnil Berčík.

Ženy

1. FC Přerov – Slovan Ostrava 0:1 (0:1)

Papírové předpoklady vzaly za své v utkání ligy žen. Hru kočky s myší měl připomínat souboj třetího Přerova s poslední Ostravou. Ale nebylo tomu tak. Vítězný gól vstřelil Slovan ze standardní situace. Nic naplat nebyla převaha ve druhé půli, naprostá většina šancí končila před ostravským vápnem. Bojovnost děvčatům nelze upřít, ovšem bez vstřelené branky se špatně boduje.

Další zápasy

Ve středu doma nastoupili dorostenci v dohrávce MSDD proti rezervě Frýdku-Místku. V sobotu pak od 10.15 a 12.30 hodin hostí Uničov. Muži od 16.30 hodin přivítají Leštinu, která se trápí na předposledním místě. Nesmírně těžký krok čeká áčka žáků v Olomouci v sobotu s rezervami Sigmy. Béčka žáků přivítají v neděli Černovír (10 a 11.45 hodin). Starší přípravky se představí v neděli od 9 na druhém řeku Bečvy v derby s Viktorií Přerov. Mladší přípravky mají svůj turnaj v Horním Újezdě. Ženy budou chtít odčinit nedobrý výsledek s Ostravou v neděli v Dobraticích.

LUDĚK JUDAS