Dorostenci

SK SULKO Zábřeh – 1. FC Přerov 4:0 (2:0)

Značně zdecimovaná sestava hostů nepřijela do Zábřehu prohrát. Začátek byl v režii Přerova. Velkou šanci zmařil Chuda. Jenže dvě hrubky znamenaly dvoubrankové manko do poločasu a po změně stran už družstvo, kde nastoupilo 7 mladších dorostenců, ještě dvakrát inkasovalo.

SK SULKO Zábřeh – 1. FC Přerov 2:0 (0:0)

„Špatná koncentrace, soustředěnost, nekázeň a laxní přístup byly na vině špatnému výkonu proti tabulkově i výkonnostně slabšímu soupeři,“ zkritizoval výkon svých svěřenců trenér Smékal. „Pokud se někteří hráči hodlají i nadále zaobírat vším jiným než svým výkonem na hřišti, nemohou fotbalově růst,“ dodal.

Žáci

1. FC Přerov – SK Hranice 0:1 (0:1)

„V poslední fázi soutěže jsme se museli vyrovnat s absencí zraněných hráčů základní sestavy, v tomto utkání jich chybělo dokonce pět. Jsem rád, že jsme i přes oslabení podali velmi dobrý výkon a nedali lídrovi soutěže nic zadarmo. V závěru utkání jsme se dostali i do šancí. Na hráčích byla cítit vůle dosáhnout v závěrečném utkání soutěže úspěšného výsledku. Nejen za předvedený dnešní výkon, ale i za výkony v průběhu jarní části jak v MSŽD, tak i v KP, hráčům děkuji. Jsem rád, že si sami v náročných utkáních dokázali, že fotbal hrát umí a že při stoprocentním úsilí v trénincích a utkáních přichází i radost v podobě úspěšných výsledků,“ v kostce zhodnotil utkání a jarní část sezony trenér áčka straších žáků Švehlík.

1. FC Přerov – SK Hranice 1:0 (0:0)

Mladší áčko žáků se rozloučilo se soutěží domácí výhrou. Jedinou branku vstřelil ve 38. minutě Sekanina.

FK Nové Sady – 1. FC Přerov B 0:2 (0:1)

Duda a Zedek byli autory přerovských zásahů do černého. „Bylo to zasloužené vítězství s posledním celkem tabulky na velmi nerovném terénu, který znesnadňoval kombinaci. Soupeř hrál velice tvrdě, na což doplatili zraněním Kubíček a Němec. Hráči předvedli průměrný výkon, který stačil na zisk tří bodů,“ okomentoval lakonicky zápas zastupující trenér Švehlík.

FK Nové Sady – 1. FC Přerov B 2:1 (0:0)

Že nejmladší kategorie mají v 1. FC budoucnost, předvedl výběr poskládaný z ročníků 1999 a 2000, vzhledem k účasti kádru rezervy mladších žáků na turnaji. Jen velkou smůlou při nastřelení dvou břeven a jedné tyčky přišli chlapci 1.FC v tomto utkání o vítězství. Branku Přerova vsítil Chytil.

Ženy

1. FC Přerov – Holešovské Holky 2:2 (2:0)

Do poločasu byla přerovská děvčata v lize žen tím týmem, který tahal za delší konec provazu a také se prosadila trefami Řiháčkové a Pospíšilové. Individuální chybou však po změně stran pustil 1. FC soupeřky do utkání, a ty toho využily dokonce k vyrovnání.

SFK ELKO Holešov – 1. FC Přerov 5:1 (2:0)

Favorit utkání vyhořel jako papírový čert. Sestupující celek nadělil v posledním mistrovském utkání ligy žen 1.FC Přerov rukavici. Servítky při hodnocení zápasu si hostující trenér Vyskočil hlavně k výkonu arbitrů utkání rozhodně nebral: „Čekali jsme, že to bude těžké utkání, že domácí pro úspěch udělají maximum. Ale že Holešov bude mít jedenáct plus tři hráče, to nás nikoho ani ve snu nenapadlo.“ Poslední branku v sezoně dala Mokrušová.

Další zápasy

V pátek bude v 17 hodin výkop závěrečného mistrovského utkání KP mužů mezi 1. FC Přerov a jejich hosty z Dolan. Posledním týmem, který zasáhne do mistrovských bojů, budou rezervy žáků. Představí se doma v soubojích s Mohelnicí-Moravičany (sobota 10 a 11.45 hodin).

LUDĚK JUDAS