Dorostenci v divizi neuspěli v Uničově. Áčka žáků v divizi v soubojích s rezervami Sigmy Olomouc vydolovala pouze bod. Do ligy žen vykročila přerovská děvčata výhrou.

Muži

FC Dolany – 1. FC Přerov 1:5 (0:1)

Do Dolan nejel 1. FC určitě jako favorit. Domácí v posledním kole vysoko vyhráli v Určicích. Přerov nechtěl na začátku nastoupit s otevřenou hrou. Šance se rodily na obou stranách, ale otevření účtu zápasu přišlo až na konci první půlhodiny.

Hrabal našel křížným centrem Gřešáka, a ten střelou k tyči dostal Přerov do vedení. Odvetným opatřením bylo zvýšení obrátek Dolan, ale výborný Bělík v brance Přerova byl vždy na místě a jen díky němu šli hosté do kabin s jednobrankovým vedením.

Velkou šanci zmařili domácí těsně po změně stran a potom už začal jejich soupeř vyučovat lekce z efektivity. Po centru Gšešáka přišla hlavička Kašpárka s následnou dorážkou Kučery – 0:2.

Kombinace Holuba, Kučery a zakončujícího Schlehra přinesla třetí branku. Koutný rozehrával přímý kop, Kučera sklepává Bernardovi a bylo to už 0:4. A aby toho nebylo málo, osa Koutný – Schlehr, Holubova nahrávka pod sebe a Kašpárek dostává Dolany do kolen – 0:5. Je faktem, že domácí ani za nepříznivého stavu nemysleli na zadní vrátka.

Bělík ještě před koncem dvakrát likvidoval velké šance. Nulu mu však nedopřál dolanský kapitán Pospíšil, ten se trefil dvě minuty před koncem hlavou a upravil na 1:5. Přerovští si za předvedenou hru zaslouží pochvalu.

Branky: 27. Gřešák, 48. Kučera, 55. Schlehr, 67. Bernard, 70. Kašpárek.

Sestava: Bělík – Řehák (35. Holub), Hýbner, Mrázek, Hrabal (75. Novotný) – Gřešák, Bernard, Koutný, Schlehr – Kašpárek, Kučera (84. Smékal). Trenér Novák.

Dorostenci

SK Uničov – 1. FC Přerov 3:2 (2:1)

Starší dorostenci měli výborný vstup do utkání. V 8. minutě vedli 2:0 brankami Chudy. Potom však přišlo přeřazení na volnoběh, a to se Přerovu vymstilo. Vedl sice ještě čtvrthodinku před koncem 2:1, ale špatné individuální výkony dovolily Uničovu obrátit skóre v jeho prospěch.

Branky: 2. a 8. Chuda.

Sestava: Judas – Zatloukal, Venský, Čtvrtníček (61. Doležel), Dolák – Tihelka (82. Pospíšil) Machač, Zselezo (24. Janováč), Čechák – Navrátil, Chuda (63. Vaculík). Trenér Koral.

SK Uničov – 1. FC Přerov 4:2 (3:1)

U mladších dorostenců si budeme asi muset zvyknout na to, že nebudou mít zřejmě stejnou sílu jako tým v minulé sezoně. Domácí vedli, vyrovnání zařídil Baran. Škoda Krumpochovy střely, která skončila na břevně. Uničov dal druhou branku z penalty za faul Dostála a o tři góly to bylo po úniku z boku a střele podél gólmana Huňky.

Zaoral ve druhé půli snížil na 2:3, ale poslední slovo měli opět domácí – 2:4.

Branky: 13. Baran, 51. Zaoral.

Sestava: Huňka – Odložil, Peca, Dostál, Vágner (66. Pelikán) – Krumpoch, Zaoral, Pavelka (60. Kovář), Nevřela (74. Kratochvíl) – Přikryl, Baran. Trenér Švehlík.

Žáci

1. FC Přerov – Sigma Olomouc B 0:2 (0:0)

Dlouho odolávala defenzíva 1. FC lepšímu soupeři v divizi starších žáků. O vítězství Sigmy nad přerovským starším áčkem rozhodly až dvě branky před koncem souboje.

Sestava: P. Jedlička – Libigr, Dlouhý, Jiřík, Kyselák – Petráš (43. Němec), Zaoral, Kubíček, Kytlica – Duda (46. Derych), Šebák (54. Spáčil). Trenér Smékal.

1. FC Přerov – Sigma Olomouc B 1:1 (1:1)

To zápas mladšího áčka už byl vyrovnanější. Chytil hned v první minutě uvolnil Horáka, ten přehodil olomouckého gólmana a Přerov vedl. Špatná důslednost obrany vedla k vyrovnání. Větší fotbalovost Sigmy nahrazovali přerovští chlapci bojovností.

Sestava: J. Vyoral – Svatoš, Grečmal, Vágner, Kašpárek – Sekanina, Chytil, Dýčka, Jurník – Spáčil, Horák. Střídali: Plášek, Pulchert, Šubert, Mader. Trenéři Švehlík a Grečmal.

Ženy

1. FC Přerov – Comfort Dobratice 4:2 (2:1)

„V týmu proběhlo několik podstatných změn, proto byla vidět na hřišti určitá nesehranost,“ komentoval začátek utkání ligy žen trenér Vyskočil.

Dobratice se dokonce ujaly vedení a nebýt výborné gólmany Kratochvílové, mohlo být ještě hůře. Až na konci první půlhodiny přišla akce Mokrušové, dorážka Hanákové a bylo srovnáno.

Mokrušová se potom prosadila ještě jednou a 1. FC Přerov vedl. Výsledek 3:1 přinesl šikovný pas Hanákové na Mokrušovou, ta přiťukla Janků, která se v zakončení nemýlila. Hanáková potom ještě zvýšila na tříbrankový náskok. To už bylo na hostující hráčky moc, které stačily zkorigovat pouze na konečných 4:2.

Branky: 28. a 75. Hanáková, 38. Mokrušová, 65. Janků.

Sestava: Kratochvílová – Matyášová, Pospíšilová, Petrášová, Kubová (66. Divinová) – Dýčková (55. Jemelíková), Mokrušová, Janků, Řiháčková (76. Ovčačíková) – Hanáková, Fleissigová (40. Glozygová). Trenéři Vyskočil a Plchot.

Zápasy

Už ve středu 26. srpna hrají áčka žáků doma s Šumperkem (15.15 a 17 hodin), béčka žáků odjíždějí do Mohelnice.

Áčka žáků potom o víkendu budou bojovat v Třinci, rezervy žáků přivítají v neděli Jeseník (10 a 11.45 hodin). Muži nebudou chtít přetrhnout šňůru vítězství v neděli v Určicích. Ženy mají na pořadu druhé kolo v Hlučíně.

Do bojů o body se zapojí i přípravky na hřišti 1. HFK Olomouc. Benjamínci budou absolvovat v neděli ráno turnaj v Horní Moštěnici.

Dorostenci 1. FC přivítají v sobotu Bystřici pod Hostýnem (10.15 a 12.30 hodin).