Ten tak zastínil jinak největší hvězdu na hřišti Petra Švancaru, který v domácím dresu přesto zažil velice povedenou premiéru. I ve velkém vedru si na stadion našlo cestu přes pět set diváků.

„My jsme si vytvářeli šance, ale Blansko dávalo góly. Výsledek je pro nás krutý. Předvedená hra nebyla špatná, ale hraje se na branky, ne na šance. Blansko tak vyhrálo zaslouženě," mrzelo trenéra Přerova Petara Aleksijeviče.

Blansko se navíc prosadilo hned z první šance v první minutě střetnutí. Po přihrávce Nečase se Trtílek trefil poprvé. Po čtvrthodině hry přišla další rána pro Viktorku. Švancara odstavil obránce, předložil Trtílkovi, který se nemýlil ani podruhé. Přerované si šance vytvářeli, tu největší měl v závěru poločasu Ondřej Havlíček, avšak jeho střela jen olízla levou boční síť domácí branky.

„Hned v první minutě jsme po dlouhém nákopu a smolné teči Koláčka prohrávali 0:1. Vzápětí Koutný tváří v tvář brankáři neuspěl. Druhá šance Blanska přišla po čtvrthodince a zase z toho byl gól. My jsme šli ještě do přestávky dvakrát sami na gólmana Havlíčkem, ale neuspěli jsme. Stejně tak jako ve dvou dalších situacích po standardkách," přemítal Aleksijevič.

Ani ve druhé půli hosté své šance využívat nedokázali. Jan Trtílek tak mohl v 60. minutě završit svůj hattrick. Míč blanskému forvardovi předložil po brejku opět Petr Švancara. Prosadit ve druhé půli se mohla i přerovská posila do útoku Tomáš Blažkovský, ani jednou se mu to však nepodařilo, skóre se tak zastavilo na konečných 0:3 z pohledu Viktoriánů.

„Po změně stran jsme měli stoprocentní šance, ale ani třikrát Vávlavíček a dvakrát Blažkovský nezakončili tak, jak by si sami přáli. Na druhé straně z brejku Trtílek pečetil výsledek," hodnotil druhou půli trenér Přerova.

Další zápas sehraje Viktorka na domácím hřišti v sobotu proti Havlíčkově Brodu. Domácí premiéra začne v 16.30.

FC Blansko – 1. FC Viktorie Přerov 3:0

Branky: 1., 15. a 60. Trtílek.

Rozhodčí: Popelák – Soukal, Denev. ŽK: Jarůšek, Fousek – Blažkovský.

Blansko: Juran – Müller, Šplíchal, Šíp, Gromský – Fousek, Jarůšek (68. Ullmann), Kugler, Nečas (82. Chlad) – Švancara, Trtílek (77. Kratochvíl). Trenér: Karel Jarůšek.

Přerov: Sohlich – Dlouhý (46. D. Hrabal), Bogdaň, Koláček, Bubeník – Pavelka, Václavíček, Blažkovský (67. Zaoral) – Kyselák, Koutný, Havlíček (46. Hrušák). Trenér: Petar Aleksijevič.