„S odchodem trenéra Matějíčka to pro mě bylo naprosto jednoznačné rozhodnutí. Chtěl bych, abychom se zase vrátili do těch pater, kam patříme ,a zkusíme to už tento rok,“ slibuje kouč, který si ve Viktorce prošel trénováním všech kategorií, mezi muži naposledy působil v 1.A třídě v Běňově.

Švehlík ale dobře ví, že se nebude jednat o nic jednoduchého. Ne všechny divizní opory se pochopitelně podařilo u týmu udržet.

„Odešli hráči, kteří tady byli na limitované přestupy, to znamená Blažkovský, Kopecký nebo Koller. Do přípravy v Prostějově nastoupili Zimčík a Bubeník,“ prozradil Richard Švehlík.

Jan Bubeník se nicméně již ke kádru vrátil a měl by nadále působit v Přerově. Stejně tak i další dlouhodobé opory 1. FC Viktorie.

„Jsem rád, že se nám podařilo udržet zkušené Petra Bogdaně, Ondru Václavíčka nebo Davida Hrabala,“ potvrdil zkušený trenér.

S kým v Přerově nemohou počítat, to je brankář Tomáš Čech, který se vrací ke konkurenčním Želatovicím. Post brankáře, to je pro Přerovany momentálně otázka k řešení číslo jedna.

„Sohlich zůstal ve Šternberku, ten totiž postoupil do divize a uplatnil opci. Jednáme o příchodu gólmana Patrika Huňky z Brodku u Přerova, chytal u nás v dorosteneckých soutěžích. Ve hře jsou i další jména na post dvojky,“ řekl Švehlík.

PROTI BYSTŘICI POMOHLI I MLADÍCI

Ke kádru se připojilo několik hráčů zrušeného přerovského B-týmu a také šest hráčů z kvalitního dorostu Viktorky. „Věřím, že se nám podaří poskládat dobrý tým,“ myslí si kouč.

První zápas přípravy proti týmu ze zlínského krajského přeboru Přerovu nakonec vyšel. Bystřici pod Hostýnem přehrál 2:1 díky brankám Bielka a Pláška. Hosté se v závěru zmohli pouze na snížení zásluhou Berkyho.

„Hráli jsme ve dvou různých sestavách i rozestaveních. První poločas se mi líbil víc, ve druhém už tam bylo více ztrát míče a méně organizované hry. Nicméně ve druhé půli hráli samí mladí kluci. Výsledek nehodnotím, ale hráči se mohli ukázat a bylo to pro ně určitě kondiční plus,“ uzavřel Richard Švehlík.


1. FC Viktorie Přerov – FK Bystřice pod Hostýnem 2:1 (1:0)

Branky: 19. Bielko, 71. Plášek – 82. Berky.

Přerov: 1. poločas: Jedlička – Grečmal, D. Hrabal, Bubeník, Koutný ml. - Rybka – Horák, Bielko, Vajda, Tomek – D. Chuda. 2. poločas: Jemelka – Skácel, Grečmal, Hrabal (68. Koutný ml.), T. Chuda – Bielko – Plášek, Vajda (70. Horák), Lýsek – D. Chuda (70. Tomek), Klimek. Trenér: Richard Švehlík.