Mohelnice se trápila, ale zabrala a vede o šest bodů

Fotbalový krajský přebor bude mít i po víkendu stejného lídra. Mohelnice dokázala otočit zápas, který se dlouho vyvíjel pro domácí bídně.

Prvních třicet minut lze s klidem zařadit mezi výkony, na které budou chtít v Mohelnici hodně rychle zapomenout. Domácí hráči se mezi sebou stále nabádali k trpělivosti, tu ale museli prokázat především diváci: sledovat seriál nahrávek nikomu, nepřesných kombinací a odskočených míčů od nohy mohelnického hráče na kopačky soupeře, to chtělo vpravdě víru až fanatickou.

„Už to vypadá, jako bych se vymlouval, ale kluci cítí zodpovědnost, chtějí župu hrozně moc vyhrát a to je svazuje. Třicet minut jsme se báli hrát. Máme na lepší výkony, než jsme předváděli v první půlce,“ říkal po utkání mohelnický kouč Richard Polák.

V první půli si s míčem opravdu více rozuměli hosté, kteří ho měli častěji na svých kopačkách, dokonce se dočkali gólu, který ale zcela správně rozhodčí neuznal pro ofsajdové postavení hned dvou kozlovických hráčů. Ani jeden se sice nedotknul míče, oba dva ale aktivně nabíhali a mátli tak gólmana domácích.

Světlou mohelnickou chvilkou první půle byl v 35. minutě průnik Tibora Hegera přes dva obránce hostů a pěkná finální přihrávka na Petra Navrátila, který ale v tutové šanci vystřelil nad břevno.

Druhá půle začala opět rozpaky v rozehrávce domácích, jednu minelu mohelnické obrany deset metrů před šestnáctkou pak hosté využili ke vstřelení gólu, byť pro domácí smolného. Míč přeskočil gólmana, který se pak po něm natahoval, leč marně, míč pomalu doskákal do brány.

„Naše síla je hra po lajnách a k tomu jsme se vůbec nedostávali,“ vysvětloval Polák.
Zápas příliš nesedl zimní posile z třetiligového Zábřehu Lukáši Oklešťkovi, který roli režiséra hry nezvládl.

„Lukáš měl míče připravovat křídlům, ale spíše hru brzdil. On pak byl naštvaný sám na sebe, ale na hřišti byli i další hráči, kteří mu měli pomoci,“ uvedl Polák.

Obrat přišel s Petrem Klosem v 60. minutě. Tým ožil a začal zle zatápět obraně hostů.
A dvakrát udeřilo z křídel a vždy byl poslední štací Petr Navrátil. Nejprve doklepl akci z levé strany nohou, podruhé z toho samého prostoru prsama.

„Petr dnes nehrál dobře, ztrácel míče, na lavičce mě přesvědčovali, ať ho vystřídám, ale já na něho vsadil a vyšlo to,“ dodal Richard Polák.

Fotogalerii a dvě videa z utkání najdete ZDE

FK Mohelnice – FK Kozlovice 2:1 (0:0)

Branky: 79. a 89. Navrátil – 57. Dohnal. Rozhodčí: Boček, Kopecký, Němec. Diváků: 200.
Mohelnice: Večeř – Vašíček, Čihulka, Erneker, Heidenreich – Chudáček (70. Macák), Heger, Mičunda (60. Klos), Okleštěk (80. Masopust), Krejčí – Navrátil. Trenér: Richard Polák.
Kozlovice: Kadlec - Stokláska, Král, Vyskočil, Lukáš Dohnal, Matula (60. Kocfelda), Tomčík, Stržínek, Kuba (80. Mackovík) - Jan Dohnal (82. Jedelský), Kaďorek. Trenér: Jiří Vlk.

Jeseník na HFK vedl, ale nezvládl závěr

Jeseničtí fotbalisté museli na hřišti zálohy HFK většinu hry odolávat tlaku soupeře, přesto se dokázali dostat do vedení. Nakonec ale nezvládli závěr.

Domácí posílení o tři hráče svého třetiligového áčka začali náporem hned od úvodu, ale celek z lázeňského města se úspěšně ubránil a záhy se také osmělil.

Jen do poločasu si hosté stačili vytvořit čtyři gólovky, z nichž zřejmě tu největší měl Plhák, po jehož pokusu domácí na poslední chvíli vykopávali míč z brankové čáry.

Na tyto akce pak navázal Jeseník z kraje druhého dějství, kdy se dostal do vedení. V 55. minutě si po rohu Mravce naběhl na letící míč kanonýr Pavelka a hlavou poslal balon do sítě.

Pak se ale opět hosté museli bránit narůstající převaze protivníka a dlouho se jim dařilo si těsný náskok hlídat, jenže oproti předešlému kolu tentokrát na tříbodový zisk nedosáhli.

Dva slepené zásahy domácích v závěru stanovily konečný účet utkání. V 79. minutě se nejprve hráči HFK prosadil po rychlém protiútoku z pravé strany Čižmar a záhy si Jeseník nepohlídal před brankou Krejčího, který rozhodl.

„Kluci utkání odjezdili na krev. Ukázali, že mají dobré morálně volní vlastnosti. Po inkasované brance jsme trochu znervózněli, ale nakonec jsme si vítězství za bojovnost zasloužili,“ řekl po utkání trenér domácího HFK Milan Nekuda.

S tím souhlasil i jeho jesenický protějšek Ladislav Krobot:„Musím uznat, že soupeř vyhrál zaslouženě. Prostě jsme ho chytli ve špatnou dobu, kdy mohl využít i některých hráčů ze svého prvního týmu. Jejich zkušenost z třetiligových bojů pak byla v zápase proti nám hodně znát.“

Hosté naopak nenastoupili v ideálním složení, když pro zranění chyběli Juriš a Ivanič, dlouhodobě pak Jeseník postrádá Jurčáka s Harazinem. V průběhu týdne navíc odešel na hostování do Zlatých Hor Minka.

1.HFK Olomouc B – FK Jeseník 2:1 (0:0)

Branky: 79. Čižmar, 84. M. Krejčí - 55. Pavelka. Rozhodčí: Vičar, Knoll, Křepský. Diváků: 110.
HFK: Pavelka – Dadák, Vaca, T. Krejčí, Vykydal – Dohnal Schinneck (90. Krumpolc), Neužil (77. Perutka), Čižmar – Pezzoti (63. Hapal), M. Krejčí. Trenér: Milan Nekuda.
Jeseník: Jaroš – Skoupil, Chovan, Cundrla, T. Glac – Woitek, Zykmund, Mravec, P. Glac (75. Kysela) – Plhák (89. Bělík), Pavelka. Trenér: Ladislav Krobot.

Želatovice přejely Bělotín

V prvním domácím zápase jarní části sezóny přivítaly Želatovice v důležitém utkání mužstvo z Bělotína.

K prvnímu ohrožení branky se domácí dostali v 5. minutě, když po centru Pekného hlavičkoval Hetych těsně mimo. Hosté hrozili zejména z dobře zahrávaných standardních situací. Po jedné z nich musel ve 13. minutě zasahovat Sova, který střelu hostů vyrazil nad branku.

Fotogalerie z utkání ZDE

V 19. minutě se do první gólové šance utkání dostal Jemelka, který však nastřelil po nahrávce Dlouhého pouze nohy hostujícího brankáře.

Gólu se Želatovice dočkaly vzápětí. Po šťastném odrazu míče se za obranu dostal Dlouhý, který s přehledem obstřelil hostujícího brankáře.

Dvě minuty nato byl v šanci znovu Dlouhý po přihrávce Smékala, ale tentokrát nemířil přesně.

Druhá branka domácích přišla v 38. minutě. Dlouhý nákop Vrby za obranu minul hostující obránce, Hetych přetlačil v souboji vyběhnuvšího brankáře hostí a bez problémů zasunul do opuštěné branky.

Druhý poločas začal další šancí Dlouhého, který ale mířil z voleje mimo. Po hodině hry potáhl Hetych středem hřiště míč, našel rozběhnutého Jemelku, pro kterého již nebyl problém překonat hostujícího brankáře potřetí.

Bělotín mohl snížit v 67. minutě, ale hostující útočník z malého vápna trestuhodně minul. V 72. minutě se znovu musel činit domácí brankář Sova, když nepříjemnou ránu z dálky vytáhl na tyč..

V 80. minutě se hosté dočkali, Novosad snížil ze značky pokutového kopu.

Už za dvě minuty však domácí přidali pojistku a odmítli dramatický závěr. Centr Koplíka si bělotínská obrana srazila do vlastní branky.

FC Želatovice – Sokol Bělotín 4:1 (2:0)

Branky: 20. Dlouhý, 38. Hetych, 60. Jemelka, 82. vlastní – 80. Novosad z pen. Rozhodčí: Kopecký – Klíma, Šrámek. Diváků: 150.
Želatovice: E. Sova - Slaměník, Špalek, Hetych, P. Smékal (70. Koplík), Liška, Jemelka, Vrba, Dlouhý (87. M- Smékal), F. Sova, Pekný (88. Baďura). Trenér: Bohumil Chodil.
Bělotín: Rajnoch - Janovský, Bočan, Eleš, Biskup, Novosad, Šatánek, Hrazdil (83. Celnar), Březík (87. Ohnutek), Kozák, Peša (87. Kainar). Trenér: Martin Nešťák.

Famózní Kofroň držel Kralické nad vodou, pak promluvili i střelci

O pokračující síle přerovského celku se přesvědčili před týdnem na jeho hřišti určičtí fotbalisté, a tak se v sobotu očekával v Kralicích na Hané velký fotbalový boj. Předpoklady byly splněny, usilovného boje bylo ale víc než pohledného fotbalu. Nakonec se radovali i se svými příznivci kraličtí fotbalisté.

Když se hrálo bez vzrušení čtvrt hodiny, vystřelil parádně ze vzdálenosti více než dvaceti metrů zatím nejlepší střelec krajského přeboru Zdeněk Petržela a gólman Přerova Bělík nebezpečně umístěný míč neméně kvalitním zákrokem zlikvidoval.

O deset minut později chtěli něco podobného zopakovat na opačné straně hřiště i přerovský Holub a domácí gólman Kofroň a podařilo se jim to.

Ve 33. minutě se nepodařilo Kučerovi v tváří v tvář před Kofroněm dobře trefit po vysokém centru míč, ale šance to byla pro Přerovany veliká. Po další minutě měl ale Kučera šanci ideální, avšak Kofroň v pádu změnil vystřelenému míči směr.

Před přestávkou zahrával Dostál rohový kop a Zdeněk Petržela hlavičkoval těsně nad břevno.

Šest minut po přestávce zmařil Šmíd na malém vápně po centru Valtra stoprocentní střeleckou možnost Kralických a vzápětí na opačné straně hřiště přihrál dobře Pola Kučerovi, ale Trnavský mu ukopl míč na rohový kop. Po jeho zahrání zachraňoval situaci před Kučerou Kofroň a v 65. minutě znovu a bravurně před Bernardem.

V 69. minutě se radovali Kraličtí z gólu marně, rozhodčí viděli postavení mimo hru. Následovaly aktivity domácích.

Chyby levého obránce Holuba nedokázal v šanci využít Zdeněk Petržela, po rohovém kopu Dostála a hlavičce Dočkala pak prolétl míč nad břevnem, ale od 77. minuty Kraličtí vedli. Zdeněk Petržela zahrával přímý kop, ale nezvolil střelu přes zeď hráčů. Poslal přízemní míč k vpravo připravenému Dočkalovi a ten dobře umístil míč do sítě přerovské branky.

Po dalších sedmi minutách přidali domácí druhý gól, když Valtr po brejku centroval a Zdeněk Petržela skóroval.

V samém závěru ještě mohli dostat Přerovští třetí gól, po Valtrově střele zastoupil brankáře Bělíka stoper Hrabal, v poslední chvíli zachraňoval na brankové čáře.

„Byli jsme v prvním poločase lepší,“ měl pravdu trenér Přerova Zdeněk Novák. „Dvakrát zachraňoval domácí tým brankář Kofroň. Ve druhém jsme byli znovu aktivnější ještě asi do 65. minuty. Když jsme pak dostali gól, chtěli jsme vyrovnat, vsadili jsme vše na útok a domácí toho využili. Hráli nám dobře v záloze pohybliví Schlehr a Bernard, ale přes prohru podali dobrý výkon všichni naši hráči.“

Kralický trenér František Jura v průběhu utkání dlouho spokojený nebyl.

„Začali jsme dobře, ale vydrželo to jen deset minut. Pak jsme vyklidili pole a díky Kofroňovi, který má fantastickou formu, jsme udrželi do přestávky nerozhodný stav utkání. V šatně jsme si mnohé vyříkali a začali hrát fotbal lepší. Když chceme, tak umíme. Přes zimu jsme nacvičovali standardky, dnes jsme sklízeli ovoce.“

FC Kralice na Hané - 1.FC Přerov 2:0 (0:0)

Branky: 77. Dočkal, 84. Z. Petržela. Rozhodčí: Pěček – Válek, Šrámek. ŽK: Pola, Kučera (oba Přerov). Diváků: 200.
Kralice: Kofroň – Trnavský, Šmíd (75. Kaštil), Ohlídal, Liška – Valtr, Dočkal, Dostál, R. Petržela – Lehký (46. Bukovec), Z. Petržela (88. Kratina). Trenér: František Jura.
Přerov: Bělík – Holub, Hýbner, Hrabal, Gřešák – Bernard, Schlehr, Pola, Jelen (64. Machač) – Kučera, Kašpárek (78. Smějsík). Trenér: Zdeněk Novák.

Hněvotín i podruhé bodoval naplno

Překvapivým výsledkem skončilo utkání fotbalového krajského přeboru mezi Ústím a Hněvotínem. Domácí, kteří jsou v tabulce na dohled špičce, nečekaně zaváhali a prohráli 0:1.

Hněvotínu zajistil i ve druhém utkání jara všechny body Barčík.

Domácí vstoupili do zápasu aktivně a soupeře přitlačili k jeho vápnu. Už ve třetí minutě musel zasahovat Romanovský a vzápětí měl gól na kopačce po centru ze strany a podklouznutí Chabičovského Juřica, jenže netrefil branku. Kdo čekal další soustředěné ataky domácích, spletl se.

„Vstup do zápasu se nám relativně podařil, ale neproměnili jsme velkou šanci a hosté už nás pak začali kombinačně přehrávat a měli navrch,“ konstatoval ústecký trenér Vojtěch Bušina.

Poločas ale skončil bez branek, protože i na druhé straně měli hněvotínští střelci prozatím mušky vychýlenou. Skoumal po spolupráci Pořízky a Šulce pálil těsně mimo, proti Barčíkovi vytáhl dobrý zákrok domácí brankář Bernkopf.

Také po přestávce pokračovala převaha Hněvotína, která byl ale dlouho jalová.

„Pokusili jsme se přeskupit řady, ale bohužel to nepomohl. Kombinace se nám nedařila, dál jsme zbytečně ztráceli míče,“ podotkl Bušina.

V 70. minutě mohl otevřít skóre Šulc, který obešel i střídajícího brankáře Zemana, ale na brankovou čáru se dokázal včas vrátit Palacký a nebezpečí ještě zažehnal.

Bez šance už ale byla ústecká obrana v 83. minutě. Barčík si narazil se Skoumalem a prostřelil brankáře.

Domácí se vrhli do útoku a nakonec se propracovali k šancím. Škuta ale z bezprostřední blízkosti Romanovského překonat nedokázal. A když na druhé straně po rychlém protiútoku trefil Fabiánek tyč, skončilo utkání vítězstvím Hněvotína 1:0.

„Soupeř se na nás dobře připravil. Ve vzduchu si všechno jeho obránci pohlídali. Kombinačně se nám nedařilo, také proto, že nám chyběli dva hráči ze základní sestavy. Šance měli hosté už před gólem, takže by se dalo říct, že vyhráli zaslouženě, i když hlavně Škutova šance volala po vyrovnání,“ shrnul zápas trenér Bušina.

Sokol Ústí – FC Hněvotín 0:1 (0:0)

Branka: 83. Barčík. Rozhodčí: Caletka, Dubravský, Částečka. Diváků: 180.
Ústí: Bernkopf (46. Zeman) – Palacký, Plesník, Smolka (75. P. Páleník), Bagar – Rebenda, T. Páleník, Staněk (46. Lhotský), Ševčík – Juřica, Škuta. Trenér: Vojtěch Bušina.
Hněvotín: Romanovský - Urban (Filip), Zamykal, Keluc, Chabičovský (Fabiánek) - Homola, Barčík, Skoumal, Novák - Šulc, Pořízka. Trenér: Radek Šindelář.

Litovel překvapivě nestačila na Určice

Mužstvo TJ Sokol Určice, které patří v tabulce fotbalového přeboru Krajského fotbalového svazu Olomouc z pohledu bodového jmění k nejpotřebnějším, pokořilo na svém hřišti tým, který měl před vzájemným duelem jen tříbodové manko na dosavadního lídra soutěže Mohelnici.

Zpočátku byli delší dobu oba brankáři bez pořádné práce. První větší vzrušení přinesla až 12. minuta utkání, když Hatle poslal před branku Litovle z pravé strany dobrý centr, ale jeho spoluhráči jej nevyužili.

Naproti po rohovém kopu Pavla Kvapila míč také jen prolétl okolo branky.

Od 24. minuty mohli Určičtí vést, ale slibná akce jim nevyšla. Los zahrával přímý kop, míč se odrazil od hradby těl hostujících hráčů zpět k jeho kopačce a vzápětí zamířil k dobře postavenému Ullmannovi. Potáhl jej k autové čáře a poslal přízemní centr okolo levé tyče Procházkovy branky k malému vápnu Kocourkovi. Ten ale neprokázal dostatek chladnokrevnosti.

Ve 40. minutě ale zahrával Los od postranní čáry a téměř od poloviny hřiště přímý kop a míč, snad mírně tečován jen brankářem, skončil překvapivě v síti litovelské branky.

V průběhu prvního poločasu fotbalisté litovelského Tatranu předváděnou hrou rozhodně nepotvrzovali oprávněnost svého umístění v tabulce krajského přeboru.

Osm minut po přestávce viděli diváci a aktéři utkání další kuriózní gól, znamenající srovnání na 1:1. Vysoký míč mířil téměř kolmo k hranici velkého vápna a určický strážce branky Nejezchleb vyběhl se záměrem vrátit míč odkopem na polovinu soupeře. Hlasitě na to přitom upozorňoval Hochmana, ale ten patřičně nereagoval. Došlo téměř k srážce obou spoluhráčů čehož využil Zavadil a bez námahy poslal míč do určické zívající branky.

Po hodině hry střílel zprava Svozil, ale míč jen prolétl podél svatyně hostí. V 72. minutě si vybrali Litovelští značný kus sportovního štěstí. Z pravé strany vystřelil Svozil, odražený míč zamířil k ideálně postavenému Škodovi a ten jej prudce napálil do pravé brankové tyče.

Minuta 81. přinesla rozhodnutí. První střela Losovi ještě nevyšla, ale vzápětí druhá po Javoříkově přihrávce už ano a jednogólové manko už Litovelští ve zbývajících minutách duelu nesmazali.

„Bylo to utkání pro nás moc důležité a vypjaté,“ oddychl si po jeho skončení určický trenér Svatopluk Kovář. „V prvním poločase převládala oboustranně především taktika, dali jsme šťastný gól. Druhou část hry jsme chtěli na tom vedoucím gólu postavit, ale v žádném případě jsme nechtěli jen bránit. Došlo však k chybě našich dvou hráčů a hosté přišli k laciné brance. Nakonec mohly vyhrát oba celky, ale my jsme nastřelili tyč a navíc dali druhý gól. Kluci za vítězstvím šli a jejich vůle rozhodla. Je to cenné vítězství, uznáváme sílu soupeře. Potřebovali jsme dobrý výsledek, výhry si cením. Zejména v době, kdy stojíme před derby v Kralicích na Hané, může nás psychicky zvednout. Nerad chválím jednotlivce, byl to kolektivní výkon, ale přece jen – Ullmann, Svozil, Los.“

„Určice vyhrály zaslouženě, byli jsme nedůrazní, měli jsme málo hráčů v koncovce. S příchodem Seyfrieda se náš výkon zlepšil, mohli jsme ještě i podruhé vyrovnat, ale nezasloužili jsme si ani ten jeden bod,“ litoval trenér Litovle František Pitron. „Nic dobrého pro nás už nevěstila nastřelená tyč naší branky, Los je hráčem, který by ozdobil i týmy vyšších soutěží.“

TJ Sokol Určice – TJ Tatran Litovel 2:1 (1:0)

Branky: 40. a 81. Los – 57. Zavadil. Rozhodčí: Štětka – Rýpar, Boček. ŽK: Žáček (Určice). Diváků: 200.
Určice: Nejezchleb – Kocourek, Ullmann, Mlčoch, Žáček (81. Dokoupil) – Škoda – Hatle (87. Hradečný), Svozil, Javořík, Hochman – Los. Trenér: Svatopluk Kovář.
Litovel: Procházka – Planička, Jindra, Krátký, Kopp – Čep (64. J. Kvapil), Kratochvíl, Fišara, P. Kvapil – Zavadil, Šilberský (46. Seyfried). Trenér: František Pitron.

Šternberk bodoval, to naposledy dokázal 16. září

Dlouhé čekání je ukončeno. První body od 16. září minulého roku si připsali do tabulky krajského přeboru fotbalisté Šternberka. Tehdy remizovali na domácí půdě s Jeseníkem 1:1. V sobotu porazili Dolany 3:0.

Pocit vítězství si vychutnali Šternberští poprvé od druhého kola, kdy na domácím trávníku stejným poměrem zdolali Bělotín.

„Utkání bylo v naší režii. Hosté se snažili kombinovat, ale my jsme je poctivou hrou směrem dozadu dokázali uhlídat. Klukům nemůžu nic vytknout, odehráli jsme dobrý zápas ve všech řadách,“ říkal po utkání spokojený domácí trenér Jaromír Novák.

Jeho svěřence poslal do vedení pár minut před poločasovou přestávkou Valtr, který zužitkoval přesnou zpětnou přihrávku Jurečky.

Hosté se omezili na střelbu z dálky, Vytřísal byl ale připraven.

Po přestávce si dokázaly Dolany ve snaze o vyrovnání vytvořit převahu, ale jejich odpor zlomila v 63. minutě druhá branka v jejich síti. Z bezmála čtyřiceti metrů napřáhl obránce Havlík. Jeho rána ve vzduchu zaplavala a propadla Benčíkovi do sítě.

V závěru pak černý den dolanského brankáře podtrhlo nedorozumění s obranou, kterého dokonale využil Hlaváček a zvýšil na 3:0.

Punc debaklu pak mohl šternberskému vítězství dodat střídající šestnáctiletý dorostenec Šogor, který si pohrál s obranou i brankářem, v poslední fázi si ale míč ukopl, a tak skóre zůstalo nezměněno.

„Jsme moc rádi, že se nám konečně podařilo ukončit čekání na body. Situace v tabulce je dál složitá, ale na druhou stranu všechny soupeře, kteří jsou s námi na spodku tabulky, kromě Bělotína máme doma. Příprava se nám povedla a jsem přesvědčen, že záchrana není nereálná,“ míní šternberský kouč Novák.

„Domácí šli za vítězstvím. Byli daleko agresivnější a běhavější než my a hráli doslova jako o život. Kdybychom proměnili naše šance, možná by to vypadalo jinak, ale domácí vyhráli zaslouženě,“ uznal kouč Dolan Jiří Navrátil

FK Šternberk – FC Dolany 3:0 (1:0)

Branky: 41. Valtr, 63. Havlík, 77. Hlaváček. Rozhodčí: Klíma, Caletka, Kouřil. Diváků: 190.
Šternberk: Vytřísal, Havlík, Frieb, Sklenář, Šlížek – Běhal, Valtr, Kymlička (65. Šrámek), Tomanec (68. Mazal) – Jurečka, Hlaváček (80. Šogor). Trenér: Jaromír Novák.
Dolany: Gross – Schmidt, Horák, Penc, Sekel (60. Okleštěk) – Bergmann, Novák, Dlabala (60. Smolák) – Valenta – Duda, Pavlíček. Trenér: Jiří Navrátil.

Štíty porazily Leštinu, ta cítí křivdu

Dva neuznané góly na obou stranách. I takový byl zápas mezi Štíty a Leštinou, který rozhodli domácí ve svůj prospěch těsně před koncem hry.

Nováček krajského přeboru tak absolvoval zcela opačný závěr střetnutí, než tomu bylo minulý týden na hřišti Jeseníku.

„Zatímco v Jeseníku jsme téměř vyhrané utkání v samotném závěru ztratili a prohráli, tentokrát se na konci přiklonilo štěstí na naši stranu a za získané tři body jsme moc rádi. Pro soupeře je pak takový výsledek asi krutý, protože zápas byl dost vyrovnaný a Leština hrála opravdu dobře,“ prozradil trenér Štítů Martin Hoško.

Jeho svěřenci začali duel parádně a hned v 10. minutě se ujali vedení, když si na roh Sedláčka nejlépe naběhl Prokop a hlavou otevřel skóre.

O chvíli později mohlo být na straně domácích ještě veseleji. Zkušený forvard Lakomý docílil gólu, jenže podle sudích z ofsajdové pozice a tato trefa tedy neplatila.

Hosté, kteří i přes nevydařený úvod hráli velmi aktivně a hrozili zejména ze standardních situací, se dočkali vyrovnání ve 39. minutě, kdy využili chybu Štítů ve středu obrany a Jan Volek uklidil balón přesně k levé tyči.

„Tohle nás vrátilo zase na zem. Byl to takový hloupý gól do šatny,“ přiznal kouč Štítů.
„My můžeme litovat. Kdybychom vyhráli první půli 3:1, nikdo by se asi nedivil. Bohužel jsme zahodili několik dobrých šancí,“ konstatoval vedoucí Leštiny Radek Pelcl.

Po přestávce byla vidět na obou soupeřích snaha o rozdílovou branku, přesto se na hřišti odehrával spíše boj, neboť na obtížném terénu měli hráči mnohdy problémy s kombinací.

Když už se zdálo, že duel skončí zaslouženou remízou, pět minut před koncem se ze standardky ukázkově trefil do levého horního rohu domácí Čech a zajistil tak Štítům premiérové jarní vítězství v soutěži.

Leština potom ani na druhý pokus na jaře nevyhrála, navíc hosté cítí křivdu. Ještě před rozhodující trefou Čecha se totiž skóre měnilo v 55. minutě na druhé straně zásluhou Jana Volka, jenže jeho zásah neplatil.

„Hlavní rozhodčí branku sice uznal, ale pomezní odmával ofsajd, který podle nás vůbec nemohl být. Tohle ovlivnilo celé utkání. Po dobrém výkonu tak odjíždíme s porážkou a velice zklamaní,“ doplnil vedoucí týmu Leštiny Radek Pelcl.

Sokol Štíty – Sokol Leština 2:1 (1:1)

Branky: 10. Prokop, 85. Čech – 39. Jan Volek. Rozhodčí: Běhal – Machala, Jílek. Diváků: 100.
Štíty: Gruntorád – Šlesinger, Verner, Prokop, Dus (66. Blümel) – Janků, Sedláček, Čech, Nýdecký (85. Smrčka) – Lakomý (66. Šponar), Teffer. Trenér: Martin Hoško.
Leština: Hajtmar – P. Volek, T. Janíček (70. Janhuba), Neumann, Sládek - Hampl, R. Janíček, Kalous, Smékal – J. Volek (56. Hobler), Valenta (78. Böser). Trenér: Evžen Hampl.