„Jsem za tyto zápasy s týmy z vyšší soutěže strašně rád, protože nám to vždy ukáže spoustu věcí. Pro mě je to na začátku mého angažmá v přípravném období super věc, protože můžu klukům ukázat spoustu věcí, na kterých ještě musíme zapracovat,“ řekl po utkání trenér Kozlovic Vlastimil Chytrý, který se před domácími fanoušky představil vůbec poprvé.

Těžká domácí premiéra po koronavirové přestávce začala lépe pro hosty. Vyškov byl od začátku na míči, Kozli se otrkávali pomaleji. Do první obrovské šance zápasu ovšem vyslal domácí Strašák Martina Schlehra, ten sám před gólmanem Sovou trefil pouze tyč.

A tak přišel trest. Ve 22. minutě přišel o míč Chudoba a africký útok Vyškova o sobě poprvé dal výrazně vědět – 0:1. Poté se hrála vyrovnaná partie, jenže přišla další hrubka. Nevýrazného Chudobu sice nahradil na pravé straně Střelec, tentokrát to byl ale právě pravý bek, který špatnou rozehrávkou nabídl hostům druhý gól. Do šaten se šlo za stavu 0:2.

Po změně stran pokračovalo zajímavé utkání. A Vyškov opět ukázal zabijáckou produktivitu ve dvou svých největších šancích. Duel tak dospěl k výhře třetiligového celku 4:0. Kozli ale měli solidní šance na skórování.

„Dneska rozhodla jednoznačně produktivita soupeře, jeho kvalita v zakončení. Měl vlastně čtyři vyložené šance a dal čtyři branky. My jsme nastřelili dvě tyčky. Tyto týmy to dokážou potrestat,“ posteskl si Vlastimil Chytrý.

Posila ze Sigmy zaujala

Blízko gólu byla také potenciální posila Kozlovic Gabriel Moussa. Ofenzivně laděný hráč tmavé pleti protáhl gólmana Sovu pěknou střelou v první půli. Ve druhém poločase si výborně naběhl na centr do vápna a hlavou nastřelil tyč.

Teprve 18letý talent z dorostu olomoucké Sigmy přišel ke Kozlům přes hráčskou agenturu trenéra Chytrého na zkoušku po zranění. „Domluvil jsem se se Sigmou, že se teď s námi bude připravovat, pak se rozhodneme, jestli ho budeme angažovat na novou sezonu. Pokud bude pokračovat ve výkonech, jaký předvedl dnes, tak si ho tady určitě budeme chtít nechat,“ řekl k Moussovi Vlastimil Chytrý.

FK Kozlovice – MFK Vyškov 0:4 (0:2)

Branky: 22. a 53. Jean, 40. Moučka, 61. Langer.

Kozlovice: Konečný – Matějka, Král, Kostka, Kyselák – Kašík, Schlehr, Strašák – Moussa, Nekuda, Chudoba. Střídali: Tommalieh, Řehák, Střelec, Heger, Kozák. Trenér: Vlastimil Chytrý.

Vyškov: Sova – Kříž, Oulehla, Řezník, Pluháček - Smrčka, Dittmer, Moučka, Jambor – Steve, Jean. Střídali: Němeček, Langer. Trenér: Jan Trousil.