Krásné jarní počasí nabídlo stovce diváků pohledný fotbal, jehož výsledek zůstal až do samotného závěru otevřený.

Domácí si v úvodu utkání vytvořili mírný tlak, jehož výsledkem byl nepříjemný závar před brankou Přerova, v němž domácí nevyužili dvou pokusů ke vstřelení branky. Hosté se poprvé osmělili až ve 24. minutě, svou první velkou šanci ale dokázali proměnit ve vedoucí gól.

Po vydařené kombinační akci celého týmu a přesné finální přihrávce Zachara uklidil Pazdera míč do odkryté branky domácích.

Odpověď domácích na sebe nedala dlouho čekat. Ve 32. minutě Přerované zbytečně ztratili míč uprostřed hřiště a po následném přesném uvolnění vyrovnal z brejku domácí Florián.

„Soupeře jsme bohužel nechali vyrovnat. Gólu domácích předcházela naše zbytečná ztráta míče,“ řekl trenér Přerova Leoš Kalvoda. Navzdory dalším příležitostem se stav 1:1 se už do konce prvního poločasu neměnil.

Do druhého poločasu vstoupila obě mužstva s odhodláním strhnout vítězství na svou stranu. O každý míč se úporně bojovalo, přesto nešlo o souboje pouze uprostřed hřiště. Naopak oby týmy měly velké šance na rozhodnutí jinak velice vyrovnaného duelu.

V 67. minutě to byl urostlý útočník domácích Svoboda, který jen těsně minul hlavou přerovskou branku. V 76. minutě utkání se tenýž hráč otočil v pokutovém území Přerova podél jednoho z přerovských obránců a následnou tvrdou střelou z 8 metrů nechal vyniknout přerovského brankáře Sohlicha.

Do stoprocentní šance se dostali i Přerované. V 79. minutě se po přiklepnutí Zaorala sám před brankářem domácích ocitl Čižmar. Jeho tvrdá střela však skončila těsně nad třebíčskou brankou. Utkání tak nakonec skončilo spravedlivou remízou.

„Bylo to velice bojovné utkání. Oba týmy se nacházejí v dolní polovině tabulky a pro oba měl zápas významný náboj. Přestože se hrálo v podstatě o udržení, byl to celkem pohledný a velice vyrovnaný zápas. Bojovalo se prakticky o každý metr hřiště,“ zhodnotil na závěr trenér 1. FC Viktorie Přerov Leoš Kalvoda.

MSD-skupina D (21. kolo)

HFK Třebíč – 1. FC Viktorie Přerov 1:1

Statistiky:

Poločas: 1:1. Branky: 32. Florián – 24. Pazdera. Rozhodčí: Chabiča – Smekal, Šťastný. Delegát: Blažek. ŽK: Smažil, Florián – Šolín, Řihák. Diváků: 100.

Sestavy:

HFK Třebíč: Zrzavý – Komínek, Havránek, Hebron, Čermák I. (85. Čermák P.) – Durda, Křívánek (78. Koníř), Chlup, Smažil – Floríán (89. Linhart), Svoboda. Trenér: Libor Zelníček.

1. FC Viktorie Přerov: Sohlich – Hýbner, Kalvoda, Václavíček, Krejčíř – Čižmar, Řihák – Šolín (72. Zaoral), Pazdera (90. Zezula), Nevřala – Zachar (77. Mika). Trenér: Leoš Kalvoda.