Holický tým se potýká s několika zraněními a kouč domácích tak s radostí uvítal výpomoc hráčů prvního týmu Filipského, Kobylíka a Tögla.

„Jsem rád, že nám dnes pomohli a my jsme tak mohli pošetřit některé hráče, protože máme hodně zraněných. Bylo znát, že ta kvalita na jejich straně je a jsem rád, že k tomu přistoupili zodpovědně,” chválil domácí trenér Jiří Derco.

A byly to právě posily z áčka, které v úvodu nejvíce zaměstnávaly obranu hostí. Nejprve měl na noze první šanci utkání po dlouhém autu Krumpolce Kobylík, gólman Kadlec se ale vytáhl. Ve 24. minutě pak využil nedorozumění stoperské dvojice Petr Filipský a hokejovým blafákem otevřel skóre.

Sotva se Kozlovičtí vzpamatovali, lovil Kadlec míč ze své sítě podruhé. Tomáš Krejčí si pěkně narazil s Töglem a defenzivní záložník Holice sám před brankářem nezaváhal – 2:0.

Kozlovice toho směrem dopředu v prvním poločase mnoho nevymyslely, přesto se do přestávky radovaly z kontaktního gólu. Tomáš Petráš při přímém volném kopu z hranice vápna využil zakrytého výhledu gólmana Pavelky a nepříliš tvrdou ani umístěnou střelou snížil na 1:2.

„Začátek utkání jsme měli velmi dobrý. Před zápasem v šatně jsme si řekli, že musíme začít aktivně a brzy jsme dali dva góly. Škoda, že jsme pak nedohráli některé akce, protože se zápas po brance soupeře zase zdramatizoval. Navíc si myslím, že ta střela se asi dala chytat,” pokáral svého brankáře Derco.

Začátek druhého poločasu přinesl velkou šanci Kozlovic. Hosté hezky zakombinovali ve středu hřiště, míč se dostal na křídlo k Matulovi, ale jeho prudký centr Jan Dohnal do brány neumístil.

Vzápětí se na druhé straně postaral o pěkný moment Lukáš Hapal, jehož pěkné nůžky jistě zahřály prokřehlé diváky. To však bylo z fotbalu na delší dobu vše. Podmáčené hřiště se proměnilo v zápasnický ring a k vidění byla jen řada tvrdých soubojů.

Domácímu celku se ale v závěru přeci jen podařilo přidat pojišťující gól, když po rohovém nedosáhl na centr Kobylíka brankář Kadlec a na obránce Jíšu již čekala snadná práce – 3:1.

„V prvním poločase byli domácí lepší. Ve druhé půli se nám dařilo více kombinovat, srovnali jsme hru. Díky tomu jsme se dostávali do šancí, bohužel jsme je neproměnili. Po třetím gólu nám už na vyrovnání chyběly síly,” zhodnotil utkání hostující kouč Zdeněk Novák.

1. HFK Olomouc B – FK Kozlovice 3:1 (2:0)

Branky: 24. Filipský, 27. Krejčí, 72. Jíša – 36. Petráš. Rozhodčí: Řezníček – Kopecký, Boháč. ŽK: Vykydal – Střelec, Dohnal, Šolín, Tomčík. Diváků: 100.

HFK B: Pavelka – Krumpolc, Vacek, Jíša, Vykydal – Filipský, Krejčí, Kobylík, Tögel – Hapal (86. Karas), Kouřil (78. Svozil). Trenér: Jiří Derco.

Kozlovice: Kadlec – Střelec, Petráš, Král, Lukáš Dohnal (84. Stoklásek) – Šolín, Stržínek, Tomčík, Čechák (46. Matula) – Zezula, Jan Dohnal. Trenér: Zdeněk Novák.

Ondřej Kašlik