Trenér Jaroslav Matějíček měl ke spokojenosti tentokrát hodně daleko.

Jeho svěřenci přes týden trénovali na umělce, kde „béčko" Slezanů svá utkání většinou hrává, nakonec však dějiště dopoledního mače bylo změněno a hrálo se na vedlejším travnatém hřišti u koupaliště. Ani tento fakt Viktoriánům vůbec nepomohl.

„Hřiště bylo podmočené a projevila se nepřipravenost některých hráčů na zápas. Prostě někdo vůbec neměl vhodné obutí. Navíc jsme byli oslabeni o dlouhodobě zraněného Václavíčka a Hýbnera, Hrabovský měl virózu," prozradil Matějíček.

Další trhlinou v přerovských plánech pak bylo zranění stopera Bogdaně, který ve 23. minutě musel střídat.

Opavané tak do duelu vstoupili tlakem a asi po deseti minutách hry si vykoledovali penaltu po faulu Zimčíka. Výborné výkony z předešlých zápasů pak korunoval brankář Viktorky Švec, který pokutový kop zlikvidoval.

„Čekal jsem, že nás tento moment nakopne, bohužel se tak nestalo," mrzelo kouče Přerova.

Další chvíle nedělního souboje už patřily útočníkovi Opavy Adamu Helebrandovi. Ten v rozmezí ani ne dvaceti minut vstřelil dva góly.

Přerované sice ještě stačili snížit na 1:2 brankou do šatny, to když nepovedený centr Radima Kopeckého zapadl za domácího gólmana Godulu, to ale bylo vše.

„Směrem dopředu jsme byli absolutně neškodní. Ve druhém poločase jsme začali hrát aktivně a chtěli jsme balon podržet nahoře. Šanci tam měl Koller. Domácí ale přeci jen měli převahu, hráli jsme spíš na rychlé protiútoky, ale nic z toho nebylo," popisoval Jaroslav Matějíček.

Definitivní rozhodnutí tak Slezanům vystřelil už v 67. minutě Ondřej Večerek.

Další duel sehraje Viktorie v sobotu na domácím pažitu se Šumperkem. Bude se jednat o podzimní rozlučku s domácími fanoušky.

Slezský FC Opava B – 1. FC Viktorie Přerov 3:1 (2:1)

Branky: 20. a 38. A. Helebrand, 67. Večerek – 40. Kopecký.

Rozhodčí: Poláček – Kostelník, Šimoník. ŽK: M. Helebrand, Berger, Vitoul – Kovář. Diváci: 90.

Opava: Godula – Vitoul, Farský, Metelka, M. Helebrand, Radič, Večerek (82. Mezera), Berger, Janetzký (88. Ivan), Uvíra, A. Helebrand (74. Adamovský). Trenér: Lubomír Hrabina.

Přerov: Švec – Kopecký, Bogdaň (23. Hrabovský), Bubeník, Zimčík – Kytlica, Kryšpín, Bala, Kovář (88. Grečmal) – Blažkovský (64. Havlíček), Koller.