„Zápas měl svou kvalitu, Havířov je těžký soupeř. Osobně jsem měl obavy, že budou za každou cenu chtít odčinit debakl z posledního zápasu," přiznal trenér Přerovanů Jaroslav Matějíček.

Do zápasu ale jeho svěřenci vstoupili aktivně. Do zakončení se dostával Koller i druhý útočník Blažkovský. Do vedení však šli ve 22. minutě hosté. Bubeník podběhl odražený míč, k tomu se dostal Matušovič, který nacentroval na Tomasze Gomolu. Vysoký útočník hlavou otevřel gólový účet duelu.

Z vedení se však Havířov radoval přibližně dvě minuty. Po rychlé akci se balon dostal k Romanu Hýbnerovi a ten bleskově srovnal na 1:1.

„Z obranného bloku jsme se dostávali do šancí z rychlých kontrů. Ve druhém poločase to bylo stejné. Hosté se tlačili do útoku a snažili se nás přečíslit, my využívali rychlých protiútoků," popisoval Matějíček.

Rozhodnutí přišlo po povedené akci z 68. minuty. Míč šel po ose Bala – Kovář – Koller k poslednímu jmenovanému. Nejlepší střelec Viktorie Martin Koller se trefil zpoza vápna parádně do šibenice – 2:1.

„Od osmdesáté minuty jsme začali bránit, Havířov měl převahu díky nakopávaným míčům. Mají tam vysoké hráče, kteří nás přehrávali, ale své šance nevyužili. Jsem spokojený s výsledkem i předvedenou hrou. Tedy až do té osmdesáté minuty, kdy jsme odešli v tom, že jsme nebyli schopni udržet balon na kopačkách," uzavřel Matějíček.

Viktorka tedy získala cenné body se silným soupeřem a nyní už se soustředí na nedělní zápas na umělém trávníku opavské rezervy.

1. FC Viktorie Přerov – MFK Havířov 2:1 (1:1)

Branky: 24. Hýbner, 68. Koller – 22. Gomola.

Rozhodčí: D. Černý – J. Černý, Martinec. ŽK: Hýbner – Trmal. Diváci: 66.

Přerov: Švec – Zimčík, Bogdaň, Bubeník – Kryšpín (79. Kytlica), Hýbner, Bala, Hrabovský, Kovář – Koller, Blažkovský (77. Havlíček). Trenér: Jaroslav Matějíček.

Havířov: Rohel – Babič (82. Trmal), Lisický, Skoupý, Omasta, Matušovič, Cigánek, Švábík (62. Uher), Gomola, Wojnar, Zupko (46. Cenek). Trenér: Miroslav Matušovič.