„Dnes jsme konečně prolomili smůlu a získali naprosto zaslouženě tři body,“ pochvaloval si trenér Viktorie Richard Švehlík.

Ten po posledním nevydařeném domácím duelu se Všechovicemi avizoval, že je potřeba něco změnit. A Viktorka tohle splnila do puntíku. Přerované obměnili rozestavení i některé hráčské posty. Také takticky hráli hlavně zodpovědně v defenzivě.

„Domácí hráli výborně kombinačně, ale organizovanou hrou jsme je do vyložených šancí nepouštěli. Vyšly nám změny,“ uvedl kouč Viktorie.

Jeho tým sice už od 4. minuty prohrával po brance Šoupala 0:1, jenže s rychlou odpovědí přispěchal David Hrabal, který se z pozice pravého beka přesunul na kraj zálohy a byl hodně vidět.

Do vedení šli Přerované o deset minut později, Zimčíkův roh usměrnil do sítě kapitán Ondřej Václavíček. A to měli hosté ještě další velké šance, do šaten mohli jít s výrazně vyšším náskokem, hlavně David Hrabal mohl svůj načatý účet rozšířit.

„Výsledek mohl být ještě výraznější, neboť šancí bylo na našich kopačkách mnohem více,“ potvrdil Richard Švehlík.

David Hrabal nicméně další gól opravdu přidal. Lutín sice měl míč na kopačkách častěji, Přerov ale ukázal, že obrana může fungovat na jedničku. Po rychlém protiútoku navíc zvýšil Hrabal na 3:1 a domácí už nenašli odpověď.

„Klukům musím za předvedený výkon poděkovat a věřím, že na tento zápas a výsledek navážeme v dalších utkáních,“ přeje si trenér Přerova.

Naplnit tyto touhy může Viktorka již v sobotu, kdy od 16 hodin hostí Medlov.

TJ Sigma Lutín – 1. FC Viktorie Přerov 1:3 (1:2)

Branky: 4. Šoupal – 8. a 59. D. Hrabal.
Rozhodčí: Bartuněk – Dorušák, Jurčák. ŽK: Los, Schön, Vymazal – Zimčík. Diváci: 202.

Lutín: O. Běhalík – M. Skoumal, Chrást, Skopalík, Šlajs (71. Bokůvka) – Brázdil (57. Körner), Rec (46. Schön), Vymazal, Los, Šoupal – Wolf (46. Gallik). Trenér: Lubomír Keluc.

Přerov: Machalický – Grečmal (75. Koutný), Bogdaň, Václavíček, Bubeník – D. Hrabal, Bielko (86. Vajda), Rybka, Zimčík, Horák (89. Lýsek) – D. Chuda (82. T. Chuda). Trenér: Richard Švehlík.