„Já to řeknu na rovinu. Dneska jsem byl přesvědčen, že vyhrajeme. Je to obrovské zklamání,“ trefně popsal náladu v týmu bezprostředně po utkání trenér Přerova Richard Švehlík.

V posledních utkáních už se skutečně zdálo, že první výhra je na dosah a proti Vsetínu vše začalo skvěle. V 6. minutě se dobře uvolnil Rybka, jeho centr vrátil před bránu Zimčík a Ladislav Dlouhý otevřel skóre utkání. Pak ale měli navrch Valaši.

„V prvním poločase nás Vsetínští místy přehrávali. Dostávali se do zakončení, naštěstí pro nás se jim nedařila koncovka. Do druhého poločasu jsme proto šli s cílem neinkasovat a zkusit vedení potvrdit druhým gólem,“ ohlížel se Richard Švehlík.

A Viktorka po změně stran zlepšila hru, dokázala si i vytvořit možnosti ke skórování. Nejblíže gólu na 2:0 byl Koplík, jeho hlavičku však na poslední chvíli hosté zastavili na brankové čáře.

Václavíčkův faul kousek před pokutovým územím potrestal z přímého kopu střídající Jan Stuchlík, který nachytal Bělíka v přerovské bráně na hruškách. „Jsem dost frustrován. Ve druhém poločase jsme Vsetín k ničemu nepustili, dostali jsme takový gól, kterému se dalo zabránit,“ mrzelo kouče Viktorky.

Přerovu tak po devíti kolech patří se třemi body předposlední místo tabulky, na 14. Šumperk ztrácí body čtyři. V sobotu dopoledne jej čeká těžký souboj v Opavě.

1. FC Viktorie Přerov – FC Vsetín 1:1 (1:0)

Branky: 6. Dlouhý – 79. Stuchlík. Rozhodčí: Sivera – Trigas, Dudek. ŽK: Dlouhý, Rybka, Omelka, Zimčík (všichni Přerov). Diváci: 101.

Přerov: Bělík – Omelka, Václavíček, Bubeník – Koplík (85. Macháček), Dostál, Kocian, Rybka (76. Horák), Zimčík – Dlouhý, Blažkovký (76. D. Chuda). Trenér: Richard Švehlík.

Vsetín: Eliáš – Řeřucha, Matůš, Maček, Surovec (87. Janků) – Mydlář, Foltýn, Bublák, Jaroš (75. Zuzaňák) – Hořelica (55. Stuchlík), Naňák. Trenér: Miroslav Mičega.