„Větší porci minut dostali všichni mladí hráči, co máme v kádru. A musím říct, že jsem byl mile překvapen s výkonem celého mužstva. I když závěr utkání jsme si zbytečně zkomplikovali vlastní nekoncentrovaností a hlavně velkým počtem zahozených šancí,“ uvedl hlavní kouč Přerova David Rojka.

V prvním poločase se Přerov prosadil dvakrát po rychlých kombinačních akcích, na začátku druhé půle upravil už na 3:0 Masný, který jako jeden z mála snesl přísnější měřítko už v předešlém utkání s Lipovou.

„V poslední dvacetiminutovce jsme ztratili střed hřiště a docházelo ke zbytečným ztrátám míče. Jičín snížil po standardní situaci, dokonce se dostal na rozdíl jediné branky, když jsme nepokryli hráče v našem pokutovém území,“ mrzelo Davida Rojku.

Jeho tým si přesto ze sobotního odpoledne odnesl cennou výhru.

„Pro naše mladé hráče je to důležitá výhra a motivace do další práce, které je před námi ještě hodně,“ uzavřel kouč.

Již v úterý se Viktorka od 17 hodin představí v Olomouci proti rezervě Sigmy, v sobotu ji pak doma od 17.30 čeká utkání s Lutínem.

1. FC Viktorie Přerov – FK Nový Jičín 3:2 (2:0)

Branky: Jaich, Mirvald, Masný.

Přerov: Kuba – Kratochvíl, Kocian, Javora, Jaš – Zimčík, Mirvald (67. Otáhal) – Masný, Koryčan (67. Jaich), Otáhal (46. Blažkovský) – Jaich (46. Chuda). Trenér: David Rojka.