„Je to taková náplast za prohru s Novými Sady, pořád ve mně převládá zklamání. Ale dobře jsme se teď naladili. Já bych si ve druhém kole přál Baník Ostrava, přijeli by fanoušci, byla by to oslava fotbalu a pro Přerov svátek,“ pousmál se přerovský kouč David Rojka. „Hlavně je to motivace pro naše mladé kluky, že fotbal má nějaký smysl, viděli by, jak to funguje ve velkých klubech,“ dodal.

Utkání rozhodly dva slepené góly v první půli, kdy se po krásných kombinacích do prázdné brány trefili Michal Zimčík a Petr Mirvald.

„Polanka chtěla hrát, nebyla zalezlá, což nám sedělo, rozdali jsme si to s ní na férovku. Druhý poločas jsme si zkušeně pohlídali a přidali góly,“ těšilo Rojku.

Ten navíc bude mít příjemné starosti. Oproti duelu s Novými Sady udělal změny v sestavě i rozestavení. „Mám trošku zamotanou hlavu,“ přiznal trenér. „Kluci si potvrdili, že když nejsou nervózní a nebojí se, tak můžeme hrát s každým,“ doplnil.

Nyní se Přerov bude koncentrovat na těžký a důležitý divizní souboj ve Všechovicích. Okresní derby je na programu v neděli od 17 hodin.

1. FC Viktorie Přerov – FK SK Polanka nad Odrou 5:0 (2:0)

Branky: 33. Zimčík, 38. Mirvald, 52. Koryčan, 79. Janský, 91. Kratochvíl.

Rozhodčí: Brázdil – Řezníček, Zavřel. ŽK: Mirvald, Řezník, Kocian (všichni Přerov). Diváci: 160.

Přerov: Kvapil – Janský, Kuča, Javora, Řezník – Kocian – Masný (63. Kratochvíl), Mirvald (74. Blažkovský), Zimčík (63. Kytlica), Matušík (74. Caletka) – Koryčan (69. Bielko). Trenér: David Rojka.

Polanka nad Odrou: Jílovec – Sostřonek, Tížek, Vojtěšek, Twardzik, Hon (73. Renner), Musila, Kolaska, Raška, Bartoš (84. Jelínek), Jaroš (73. Farkas). Trenér: René Vojtěšek.