Přerov nastoupil bez dvou ofenzivních stálic základní sestavy – Tögela a Navrátila. „Jednak jsme chtěli udělat změnu, za druhé oba nejsou úplně fit. Tögel byl v týdnu nemocný a Navrátil má problémy s kolenem," upřesnil změny v sestavě trenér Viktorky Richard Švehlík.

V úvodu Určice hrály jednoduchý fotbal, když dlouhými nákopy na útočníky zaměstnávali obranu Viktoriánů. Největší starosti přidělával hostům útočník Trajer, ke zdárnému konci se mu ale žádný z jeho výpadů dovést nepodařilo. Od patnácté minuty už si Přerov nebezpečné situace hlídal a přebral otěže zápasu do svých rukou. Výsledkem bylo prolomení útočné mizérie.

V 36. minutě se po dobrém presingu dostal k míči Zaoral, jeho střílený centr zapadl za záda gólmana Určic Nejezchleba. Poločasový stav byl tedy 1:0 pro hosty.

Ve druhé půli se Viktorie snažila pokračovat v aktivní hře, nejvíc byl vidět Hrušák, který na hrotu nahradil Navrátila. Byli to ale domácí, kdo se v 56. minutě dočkal vyrovnání. Z voleje se po pěkném centru trefil Kopečný.

V 62. minutě poslal Švehlík na hřiště do té doby odpočívající Navrátila s Tögelem, kteří okamžitě vnesli do hry Přerova oživení. V šancích se objevoval hlavně Hrušák, který dokonce nastřelil břevno. Domácí zahrozili nebezpečnou hlavičkou, brankář Neoral byl ale připraven.

Ta největší šance na rozhodnutí ale přišla na konci utkání. Hýbner byl ve vápně faulován, k následnému pokutovému kopu se postavil Tögel. Brankář domácích ale předvedl výborný zákrok a zachránil Určicím alespoň bod.

„Ve druhém poločase měl šance hlavně Hrušák, škoda, že žádnou neproměnil. Musím ho dnes ale za jeho výkon pochválit. Stejně tak Hrabala na beku a Zaorala na pravé záloze, pravá strana nám dnes fungovala výborně," řekl po utkání Richard Švehlík.

Přerov si díky remíze udržel šesté místo v tabulce, Určice jsou předposlední. V dalším kole hraje Viktorie v sobotu doma proti pátému Slavičínu. Utkání začne v 16.30.

TJ Sokol Určice – 1. FC Viktorie Přerov 1:1 (0:1)

Branky: 56. Kopečný – 36. Zaoral.

Přerov: Neoral – Hrabal, Kopecký, Bogdaň, Bubník – O. Václavíček – Zaoral, Hýbner, M. Václavíček (62. Tögel), Kyselák (62. Navrátil) – Hrušák. Trenér: Richard Švehlík.