Viktorii se restart podařil, Havířovu nadělila tři branky a zvítězila

Přerov – To je proměna! Fotbalisté Přerova po předchozím fiasku s Valašským Meziříčím ukázali, že umí předvést výkon hodný divize. V rámci sobotního programu zvítězili na svém hřišti nad soupeřem z Havířova 3:1.

2.6.2013

1. FC Viktorie Přerov - MFK Havířov.Foto: DENÍK/Jan Pořízek

Ostře sledovaný souboj Hrubý versus Matušovič skončil nerozhodně. Všichni přítomní diváci byli zvědaví nejen na souboj zmíněných hráčů, ale také na to, zdali Přerovští se představí v lepším světle.

„V pátek jsme se věnovali rozboru toho předešlého zápasu. Jasně jsme si vytkli chyby a vše potřebné jsme si vysvětlili," prozradil očekávané Richard Švehlík, lodivod Viktorie.

Promluva nejspíš opravdu zabrala. Přerované se hned v úvodních minutách prezentovali kvalitní hrou a také precizním nasazením. Po pěti minutách hry si diváci na tribuně mohli zakřičet gól. Hrubý, ač tísněn, dvěma protihráči prostrčil míč Dlouhému, a ten po odmlce znovu oprášil vizitku střelce. „Myslím si, že Lukáš Hrubý by ten gól dal i sám, ale zkrátka Laďa Dlouhý tam byl dřív a napálil to prostě tam. Ti dva si ještě na sebe musí zvykat, přece jen v tomto rozestavené jsme ještě pořádně ani nehráli. Ukázalo se, že ti dva mohou spolu hrát," zmínil Švehlík.

Viktoriáni dlouho drželi míč na svých kopačkách a v nejednom případě předvedli, že hra na jeden dotek jim problémy nedělá. Dobrou poziční hrou a presinkem dělali Havířovským problémy. Toho využil také běhavý Koutný, který doslova z minima vytěžil maximum a dopravil míč podruhé za Mrozkova záda.

Hosté zahrozili Fosterem, jehož pokus musel vyškrábnout konečky prstů brankář Švéda. Zakrátko Hrubý znovu hledal Dlouhého, ten však z jasné šance, stejně jako vzápětí Koutný nedokázal skórovat.

„V závěru poločasu jsme z nastolené taktiky, tak trošku couvli a organizace hry byla horší. Když jsme dlouho drželi míč, tak jsme začali zbytečně kazit," připustil Švehlík.

Ve druhé půli se hra začala vyrovnávat. Hosté využili jedné z chyb a brejkovou situaci dokázali také zakončit. Matušovič přesným pasem daroval gól Skoupému – 2:1.

„Hosté potvrdili, že jsou kvalitním týmem. Jeho protiútoky a standardky byly velmi nebezpečné," pochválil soupeře přerovský kouč.

Přerovský triumf dokonal z dálky přízemní střelou Schlehr. Se závěrečným hvizdem byl přerovský triumf zpečetěn.

„Rozhodně spokojenost. Hráči k utkání přistoupili zodpovědně a s potřebným nasazením. V určitých momentech jsme dobře se herně prezentující Havířov dokázali přehrát a nakonec jsme i zvítězili," pověděl po zápase spokojený hlavní trenér 1.FCV.

Přerovské hráče čeká další zápas v sobotu, kdy se od 16:30 představí na hřišti Morkovic.

1.FC Viktorie Přerov – MFK Havířov 3:1 (2:0)

Branky: 5. Dlouhý, 17. Koutný, 80. Schlehr – 71. Skoupý.

Rozhodčí: Soukal – Podaný, Částečka. ŽK: Hrubý – Matušovič.

Přerov: Švéda – Václavíček, Hýbner, Hrabal, Netopil – Hrušák – Mika (Smékal), Schlehr, Koutný (87. Švrček) – Dlouhý, Hrubý (76. Sekel). Trenér: Richard Švehlík.

Havířov: Mrozek – Laryš, Aniol (46. Valový), Babič (46. Večeřa), Vagner – Racko, Matušovič, Valla, Skoupý – Foster (53. Koubek), Michalčák. Trenér: Miroslav Matušovič.

Zubřice Liberec bývalého kouče Gálíka nepřekvapily

FOTOGALERIE / Volejbalistky Přerova ve čtvrtek na domácí palubovce nesebraly favorizovanému Liberci ani set. Přestože ve druhé sadě byly blízko srovnání stavu, celý zápas je provázelo velké množství nevynucených chyb.

Deník roznáší i šéfredaktor a redaktoři

Omlouváme se. To jsou nejčastější slova, která v těchto dnech musejí říkat novináři v celé naší republice předplatitelům.

Super zápas, říká i přes prohru v derby Doležal

Stíhací jízdu sice Zubři nedotáhli do konce, i tak ale derby bavilo. Nejen diváky, ale i samotné jeho aktéry.

Série Zubrů končí, Jestřábi poprvé slaví

Na počtvrté se dočkali. Hokejisté Prostějova dokázali poprvé v sezoně porazit v derby přerovské Zubry. Svěřenci Jiřího Vykoukala vyhráli na domácím ledě před více něž třemi tisícovkami diváků 6:4.