Svěřenci trenéra Richarda Švehlíka v sobotním střetnutí 14. kola divize E porazili k radosti svých příznivců soupeře z Morkovic 3:0. Dvěma brankami se blýskl Michal Koutný.

Přerovští se už v úvodu více tlačili do zakončení. Řadu svých příležitostí však nedokázali využít. Hráčům často chybět ke gólu doslova krok nebo v horší variantě případnou střeleckou možnost zhatila nepřesnost přihrávky či zablokované zakončení.

Už po devíti minutách si Koutný výborně obhodil obránce, ale v klíčovou chvíli ho už v pokutovém území hostující obránce odtlačil od míče.

Po půl hodině hry tentýž hráč centroval na nabíhajícího Netopila, ale hostující brankář nadějnou příležitost svým zákrokem zmařil. První půle tak skončila bez branek.

„S prvním poločasem jsem rozhodně nemohl být spokojený. Musel jsem některé věci o přestávce hráčům důrazně vytknout. V té finální fázi jsme neměli to potřebné nasazení, nebyl tam ani správný tajmink. Vytvořily jsme si nějaké šance, ale všechno bylo takové upracované," zmínil Richard Švehlík, trenér 1.FC Viktorie Přerov.

Střelecké trápení domácích ukončil až v 58. minutě jeden z nejaktivnějších hráčů na hřišti Koutný.

„Byla to jasná naše chyba, spoléhali jsme, že rozhodčí pískne ofsajd. Říkám to hráčům neustále, my nemůžeme přestat hrát. Zaplatili jsme za to gólem, bohužel. Domácí potom už začali hrát svůj fotbal," okomentoval klíčový okamžik zápasu Jiří Janecký, trenér FC Morkovice.

Přerovští už posléze soupeře do hry příliš nepustili a bylo jen otázkou času, kdy své skóre navýší. Domácí předvedli několik útočných výpadů, které ve dvou případech, jmenovitě Zachar a Koutný, dokázali úspěšně zakončit a završit tak výhru v poměru 3:0.

„V tomhle musím vyzdvihnout Koutného a střídajícího Zachara, který na hřiště přinesl oživení. Musím pochválit také tým, hlavně tedy v defenzivě, neboť jsme se vyvarovali hrubých chyb, ze kterých jsem měl strach v tomto větrném počasí," pověděl spokojený domácí lodivod.

Zklamaný byl naopak kouč Morkovic.

„Hlavní problém byl v tom, že jsme dělali individuální chyby v obraně, což se nesmí stávat. Balony, které bychom měli normálně střílet, tak chceme dohrávat až do vápna a bohužel nám to dnes nevycházelo," dodal závěrem Jiří Janecký.

1.FC Viktorie Přerov – FC Morkovice 3:0 (0:0)

Branky: 58. a 80. Koutný, 72. Zachar.

Rozhodčí: Řezníček – Lakomý, Motal. ŽK: Hýbner, Zachar – ?.

Přerov: Švéda – Hrabal, Hýbner, Švrček, Netopil – Šolín, Schlehr, Mika (76. Zaoral), Koutný (83. Pavelka) – Hrušák, Dlouhý(67. Mrázek). Trenér: Richard Švehlík.

Morkovice: Veselý – Havlík (63. Skácel), Horňák, Rozsypal, Svoboda – Kapounek (72. Dostalík), Handl, Huška, Šimoňuk – Oplt (85. Novák), Hladký. Trenér: Jiří Janecký.

Viktoriáni díky osmému vítězství v sezoně a zaváhání prvního Valašského Meziříčí vedou aktuální pořadí divize E o jeden bod. Poslední utkání podzimní části soutěže je čeká v sobotu, kdy v rámci předehrávaného prvního jarního kola zavítají na hřiště Nového Jičína.