„V poslední době nás trápí gólová produktivita. Myslel jsem, že to konečně zlomíme třeba už v Opavě, ale bohužel se tak nestalo," zmínil přerovský trenér Richard Švehlík.

Snahu jeho svěřencům rozhodně upřít nešlo. „V prvním poločase jsme měli více ze hry a byli na hřišti lepším týmem. Bohužel naše akce končily v šestnáctce nebo ve finální přihrávce, tak jako v případech příležitostí Koutného nebo hlavičkujícího Hýbnera," uvedl kouč.

Opavští hrozili sporadicky, ale v klíčový okamžik skórovali Komendou, který vsítil první a zároveň jediný gól utkání.

Přerovští byli aktivní i po přestávce. Všemu chybělo jediné, a to branka. Velmi blízko k ní měl Zaoral. Hosté ve snaze navýšit tlak více otevřeli hru a dohrávali už jen na tři obránce. Kýženého vyrovnání se však nedočkali. Zvýšit vedení mohli naopak Slezané, Jurečkovu hlavičku ale zastavilo břevno Švédovy branky.

Přerovští se tak domů vraceli s prázdnou. A jak neúspěšné počínání hodnotil lodivod týmu? „Myslím si, že jsme podali herně dobrý výkon. V poli jsme byli lepší než soupeř, ale náš problém je finální fáze. Opava vytěžila z minima maximum zatímco my jsme nedokázali ani jednu z příležitostí proměnit. Musíme na tom zapracovat," dodal.

Možnost bodového reparátu budou mít Viktoriáni už ve středu, kdy se od 16.30 představí na hřišti Nového Jičína.

SFC Opava B – 1.FC Viktorie Přerov 1:0 (1:0)

Branka: 32. Komenda. Rozhodčí: Trigas – Tacina, Streit. ŽK: Demel – Kyselák, Hýbner, Václavíček.

Opava B: Hampel – Pfleger, Mich. Hrabina, Hoza (79. Černohorský), Můčka – Demel, Žídek, Kuzník, Kužel (74. Bořucký) – Továrek (46. Jurečka), Komenda. Trenér: Jan Hruška starší.

1.FCV Přerov: Švéda – Hrabal, Hýbner, Netopil, Zimčík (75. Bubeník) – Zaoral (83. Baran), Václavíček, Mika, Kyselák (75. Chuda) – Mrázek (46. Hrušák), Koutný. Trenér: Richard Švehlík.