Do samotného střetnutí vstoupili hosté velmi aktivně. Viktoriáni ztráceli často a míč, a to bylo jako voda na mlýn soupeře. Kuba rozehrál akci do strany, Macák mu přihrávku vrátil a hbitý záložník střelou po zemi překonal brankáře Švédu. Po půlhodině to už bylo 0:2. Domácí znovu chybovali a přečíslení v brejku hosté korunovali trefou Knopa. „V tom momentě jsme byli, jak se říká v boxu, na k.o., ale vysvobodil nás ten Zaoralův gól do šatny," připustil Richard Švehlík, kouč Přerova. Právě trefa rychlonohého útočníka, který hlavou prodloužil Bernardův centr, se ukázala jako klíčová.

„První poločas jsme jednoznačně byli lepším týmem. Dařilo se nám kombinačně a hru jsme měli pod kontrolou. Soupeře jsme prakticky do ničeho nepustili," pověděl Roman Sedláček, trenér Mohelnice.

„Před zápasem jsme si řekli, že Mohelnice bude hrát na rychlý protiútok a využívat presink. Právě svými chybami jsme jim brejky umožnili. S první půli jsem byl velice nespokojený. V kabině jsem to také hráčům důrazně vytkl a zároveň jsem se jim snažil zdůraznit, že musíme hrát více dopředu. Hlavně v úvodu jsme jen dlouze kombinovali a balon dopředu prakticky nedostali," pověděl Švehlík.

Hráče na druhý poločas přivítal déšť, který také výrazně zkomplikoval možnost rychlé a přesné kombinace.

„Zdůraznil jsem hráčům, že v takovém počasí je potřeba hru zjednodušit. Vše hrát na hrotového útočníka a nějakým způsobem ho doplňovat, což se nám ale vůbec nedařilo. Koledovali jsme si o gól, a ten přišel," zlobil se Sedláček.

„Trestuhodně jsme si nechali udělat standardku a z toho jsme dostali gól. To je letos naše obrovská slabina. Pokud na tom nezapracujeme, tak budeme za to trestáni jako dnes," pokračoval kouč hostů, který musel zkousnout Netopilovo vyrovnání.

„Víme všichni v jaké jsme situaci. Z marodky se nám v blízké době nikdo nevrátí. Tomáš byl v Kroměříží se svou pozicí nespokojený, a nakonec tedy došlo mezi kluby k dohodě s tím, že u nás dohraje podzim. Bude to ku prospěchu i samotného hráče. Dnes si vyzkoušel i nezvyklý post levého záložníka, ale posléze se vrátil na stopera, kde hrál výborně," pochvaloval si Švehlík návrat talentovaného hrá­če.

Následně bylo k vidění několik šancí na obou stranách. Viktoriáni mohli duel i zvrátit. Mikovo sólo ani následná dorážka Schlehra však přes gólmana Muchu neprošla. Na druhé straně se zaskvěl také Švéda, který zneškodnil tři velké příležitosti hostů. Se závěrečným hvizdem byla remíza skutečností.

„S konečnou remízou samozřejmě nemůžeme být spokojeni. Znovu jsme dostali dva góly ze standardních situací, které vznikly po dvou našich zbytečných a nesmyslných faulech. Znovu se projevila naše nedůslednost v obraně," dodal zklamaný Sedláček.

„Před zápasem bych s remízou spokojený nebyl, ale za stavu 0:2 výsledný bod beru. Mohelnice byla po část druhé půle pasivní a my měli více ze hry. V tom závěru jsme šťastně přečkali jejich velkou šanci, a tím spíše můžeme být rádi za bod," zhodnotil sobotní vystoupení Švehlík.

1.FC Viktorie Přerov – FK Mohelnice 2:2 (1:2)

Branky: 43. Zaoral, 66. Netopil – 16. Kuba, 29. Knop.

Rozhodčí: Galašek – Krištof, Šištík. ŽK: Chuda, Mrázek – Mucha. Diváků: 150.

1.FC Viktorie Přerov: Švéda – Hrabal (53. Pavelka), Hýbner, Václavíček, Bubeník – Bernard (65. Mika), Hrušák, Schlehr (85. Mádr), Netopil – Chuda (83. Mrázek), Zaoral. Trenér: Richard Švehlík.

FK Mohelnice: Mucha – Mráček, Fiala, Krejčí, Němeček – Kulíšek (56. Vasiljev), Kuba, Fišara, Macák – Hapal (90. Šmíd), Knop. Trenér: Roman Sedláček.