Rozhodující ránu zasadil domácím tři minuty před koncem z brejku nejlepší střelec skupiny E Kazár, pro něhož to byla již 12. trefa podzimu.

„Kdo neviděl, neuvěří," kroutil ještě pár hodin po utkání hlavou domácí lodivod Ladislav Straka.

„Co nám bylo platné, že jsme po valnou část zápasu byli lepším týmem, když jsme vyšli naprázdno. V úvodu zápasu v našem talku spálili šance Kříž, Matůš a Macek. Pak se obraz hry srovnal, ale soupeř nás vůbec neohrozil," pustil se do popisu utkání trenér TVD, jehož tým po přestávce Hanáky doslova ždímal.

„Tak skvělý výkon za mých pět let ve Slavičíně nepamatuji. Kluci se do Přerova obuli a během dvacet minut bohužel předvedli festival zahozených šancí," litoval Straka, jehož tým dokázal na trefu Václavíčka z 52. minuty po rohu rychle odpovědět rovněž ze standardky Lukaštíkem.

„Poté hosté dvakrát vykopávali míč z brankové čáry, jednou dokonce rukou, což ale sudí penaltou nepotrestal. Trest v podobě vítězné branky tak přišel v závěru, kdy po našem rohu se utrhl Kazár a bylo vymalováno," smutnil šéf domácí lavičky.

Naopak veselice po utkání vypukla na lavičce Přerova, který přijel na Valašsko s cílem neprohrát.

„Chtěli jsme bod a máme tři. Popravdě byli domácí hlavně ve druhé půli lepším celkem. Štěstí však nyní stálo na naší straně, to se tak ve fotbale občas stává," smál se spokojený trenér Hanáků Richard Švehlík. „Domácí nás místy dostali pod drtivý tlak, naštěstí kluci se smekli, bojovali a ustáli jej. Za šťastné vítězství jsme moc rádi, body z Valašska se jen tak nevozí, jsou velmi cenné," dodal Švehlík.

FC TVD SLAVIČÍN – 1. FC VIKTORIE PŘEROV 1:2 (0:0)

Branky: 54. Lukaštík – 52. Václavíček, 87. Kazár.

Slavičín: Talčík – Kalus, Lukaštík, Elšík, Mezírka – Dolina (46. Chovanec), Školník, Matůš, Šindler (75. Goňa) – Kříž, Macek. Trenér: Ladislav Straka.

Přerov: Švéda – Hrabal, Hýbner, Kopecký, Zimčík – Pavelka (86. Baran), Václavíček, Hrušák (73. Bubeník), Kyselák – Kazár, Hrubý (62. Dostál). Trenér: Richard Švehlík.