„Od začátku jsme zápas měli pod kontrolou, rozdíl mezi oběma soupeři byl opravdu velký. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě, šlo o rozdíl několika tříd,“ byl překvapen i přerovský trenér David Rojka.

„Výsledek vypadá hrozivě. A paradoxně to mohlo skončit ještě vyšším rozdílem,“ dodal.

Nemyslete si, že by Želatovice nastoupily s B-týmem hrajícím I. A třídu. Příčiny nečekaně vysoké výhry Přerova leží jinde. Viktorka odstartovala společnou přípravu už 17. ledna, Želatovice o dva týdny později a vše směřují hlavně k zimnímu soustředění, kam vyrazí na konci příštího týdne.

„V Chropyni je navíc velká umělka, obrovské hřiště, nám tohle extrémně vyhovuje. Kluci byli pohyblivější, agresivnější a hlavně na tom byli fyzicky o dost lépe. Výsledek odpovídá dění na hřišti,“ pokrčil David Rojka rameny.

„Šlo jednoznačně vidět, že Přerov je v přípravě na míle dál. První půle ještě proběhla jakž takž (3:0), v první polovině druhého poločasu jsme se ještě trošku dokázali soupeři rovnat. Pak se to ale sesypalo úplně,“ kroutil hlavou želatovický kouč Jiří Jemelka.

„Máme s umělkou problém, nejsme na ni zvyklí, měli jsme na ní jeden nebo dva tréninky. Navíc jsme nastolili změnu herního systému, kterou zatím kluci ještě úplně nechápou a budeme se jí věnovat. Vše se zkrátka sešlo,“ pokrčil Jemelka rameny.

Do zpěvu nebylo na straně Želatovic ani Tomáši Matušíkovi. Největší posila Jemelkova výběru ohlásila v zimě návrat právě z Přerova. „Nejvíc mi bylo líto Tomáše Matušíka, že musel tohle skousnout,“ zmínil i David Rojka, který je s průběhem přerovské přípravy spokojen.

„Tuhle výhru samozřejmě nijak nepřeceňujeme. Musíme dál pokračovat v poctivé práci,“ řekl kouč Viktorie.

Ani jeho protějšek si z rekordní porážky hlavu nedělá. „Nijak bych to nepřeceňoval. Kluky chystám na mistrovské zápasy,“ uzavřel Jiří Jemelka.

Podobný výsledek z měření sil obou rivalů nicméně asi nikdo nepamatuje.

Petr Nekuda
Přijdou Kozlovice o posilu? Proti Čechovicím se prosadil i Nekuda

1. FC Viktorie Přerov – FC Želatovice 10:0 (3:0)

Branky: Kašpárek 2, Mirvald 2, Repček 2, Otáhal, Vyroubal, Řezník, Kocian.

Přerov: Mikeš (46. Václavíček) – Otáhal (46. Hretsajčuk), F. Kuča, Javora (46. D. Kuča), Kratochvíl (46. Řezník) – Kocian – Pistovčák (65. Vyroubal), Kytlica (46. Mirvald), Vyroubal (46. Masný), Repček – Kašpárek. Trenér: Rojka.

Želatovice: Čech – Koplík, Krejčíř, Skopal – Rybka, Calábek, Rychlík, Matušík – Čtvrtníček, Zezulka, Němec. Střídali: Boucník, Š. Tomek, K. Tomek, Bielko. Trenér: Jemelka.